rus.err.ee

Генсек Ради Європи: Придністров'я може повторити долю Криму

  Генсек Ради Європи Турбйорн Ягланд закликав Молдову піти шляхом реформ заради побудови сильної і стабільної держави.

  У статті, опублікованій у New York Times, Ягланд застерігає, що Молдова ризикує стати черговим осередком безпекової кризи в Європі, наслідки якої можуть вийти далеко за її межі. "Очевидний урок із ситуації в Україні полягає в тому, що сила і стабільність держави залежить від її прихильності демократії та верховенству закону", - цитує текст генсека Ради Європи Українська правда.

  За словами Ягланд, за останні шість років, відколи Молдова підписала Угоду про асоціацію з ЄС, попри збільшення експорту і деяке зростання економіки, мало що було зроблено для відкриття економіки та її інститутів. Генсек відзначає значний рівень корупції та олігархізації держави, підкреслюючи при цьому, що вкрай низький рівень доходів змусив сотні тисяч місцевих мешканців емігрувати.

  "Зовнішнє фінансування було припинене в очікуванні конкретних дії по боротьбі  з корупцією та приведенню до ладу фінансового сектора. Якщо влада не вживатиме заходів для негайного відновлення зовнішньої підтримки, країна зіткнеться з серйозною економічною кризою. Соціальні програми для малозабезпечених верств населення будуть скорочені якраз перед суворими зимовими місяцями", - наголошує Ягланд.

  Нещодавно створена урядова проєвропейська коаліція має діяти швидко, наголошує генсек. Він зазначив, що очолювана ним Рада Європи буде прагнути допомогти Молдові у проведенні реформ, котрі відповідають міжнародним стандартам.

  Також Ягланд підкреслив, що останніми місяцями спостерігається серйозне погіршення у відносинах з Придністров'ям, і багато хто у Молдові побоюється, що Придністров'я може повторити долю Криму. Ця тривога підживлюється закликами до захисту з російського боку.

  Нагадаємо, в Молдові у червні пройшли місцеві вибори. Проєвропейські сили отримали перемогу.

  Попередній матеріал
  На території України перебуває до 10 тис. російських військових - Генштаб
  Наступний матеріал
  На Київщині умертвили понад 60 тис. голів свиней через спалах африканської чуми
  Теги:
  Loading...