Фото із відкритих джерел

Генсек НАТО розчарований виходом РФ з Договору про озброєння

  Генеральний секретар Північноатлантичного альянсу Єнс Столтенберг заявив про "розчарування" рішенням Росії вийти з Договору про звичайні збройні сили в Європі (ДПЗСЄ).

  Про це він зазначив у ході брифінгу в Європейському військовому штабі НАТО в місті Монс (Бельгія), повідомляє "Дзеркало тижня".

  "Ми розчаровані рішенням Росії про призупинення участі у Спільній консультативній групі. Ми досі підтримуємо всі зусилля для контролю над зброєю і віримо, що ДПЗСЄ є важливим", -  сказав генсек Альянсу.

  У свою чергу, директор з питань нерозповсюдження та контролю над озброєннями МЗС РФ Михайло Ульянов заявив, що Росія не має наміру відновлювати свою участь в ДПЗСЄ.

  "Я думаю, що ні за яких обставин ми не повернемося до ДПЗСЄ", - повідомив він "Інтерфаксу".

  На його думку, Договір "абсолютно не відповідає нинішнім реаліям і є цілковитим анахронізмом". Ульянов нагадав, що цей документ розроблявся ще за часів СРСР і Організації Варшавського договору.

  У Міністерстві закордонних справ України висловили стурбованість у зв'язку з таким рішенням Росії.

  "Особливе занепокоєння викликає заявлена вчора російськими представниками призупинення участі Росії у роботі Спільної консультативної групи ДПЗСЄ", - сказав прес-секретар МЗС України Євген Перебийніс на брифінгу в середу.

  Росія призупинила участь в ДПЗСЄ в 2007 році, погодившись продовжити роботу Спільної консультативної групи. У вівторок представник Росії на переговорах у Відні з питань воєнної безпеки Антон Мазур заявив, що Росія припиняє роботу і в консультативній групі.

  Договір про звичайні збройні сили в Європі (ДПЗСЄ) був підписаний 19 листопада 1990 в Парижі повноважними представниками шістнадцяти держав-учасниць НАТО та шести держав-учасниць Організації Варшавського договору. Договір обмежує розміри звичайних озброєнь в Європі.

  Попередній матеріал
  Суд остаточно виправдав Берлусконі у скандальній "справі Рубі"
  Наступний матеріал
  Кредит МВФ допоможе стабілізувати ситуацію в Україні – Гройсман
  Теги:

  НАТО підтведжує переміщення важкої зброї російсько-терористичними військами

  Президент Литви: війна в Україні - тест на міцність НАТО

  Винищувачі НАТО вкотре перехопили військовий літак РФ над Балтикою

  Генерал НАТО: ми бачимо рух артилерії бойовиків, однак підтвердити її відведення поки неможливо