sitel.com.mk

Генсек НАТО пропонує змінити договір ОБСЄ про навчання і розміщення військ в Європі

  Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг висловився за внесення змін до Віденського документа ОБСЄ, що регулює проведення всіх видів військової діяльності в Європі.

  Про це пише в п'ятницю газета Financial Times, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

  "Прийшов час модернізувати правила. Вони не працюють так, як ми хотіли. Вони були розроблені в інший час - десятиліття тому", - зазначив Столтенберг в інтерв'ю газеті.

  "Зараз, при більшій військовій присутності в Європі, більш масштабних навчаннях, підвищеній напруженості, інциденти або випадкові події можуть створити непорозуміння, і ситуація може вийти з-під контролю", - пояснив генсек НАТО.

  Йдеться, що згідно з діючими правилами НАТО і Росія повинні регулярно обмінюватися календарями навчань та інформацією про розгортання військ. Будь-які дії такого характеру, що включають участь більше 13 тис. військовослужбовців, повинні припускати, що всі країни-члени ОБСЄ можуть надіслати військових спостерігачів.

  Однак починаючи з 2013 року Росія провела десятки раптових великомасштабних військових навчань за участю десятків тисяч військових. Подібні раптові маневри не підпадають під дію Віденського документа, зазначається у повідомленні.

  "Позапланові вчення стають нормою, і ці винятки створюють величезну діру, яка підриває саму по собі ідею попередження", - сказав Столтенберг.

  Він пояснив, щоб хоче істотно знизити діючий поріг в 13 тис. військовослужбовців, і ввести позапланові інспекції для позапланових навчань.

  Генсек додав, що в наш час дедалі частіше застосовуються технології "гібридної війни", "одночасне застосування цивільних і військових засобів, відкритих і секретних операцій". "Існуючі правила були розроблені в зовсім іншій реальності і за інших обставин", - заявив генсек.

  Нагадаємо, 29 жовтня президент Румунії Клаус Йоганніс заявив, що країни Східної Європи попросили Північно-Атлантичний альянс збільшити присутність у регіоні.

  Попередній матеріал
  СБУ затримала в Миколаєві озброєного бойовика "ЛНР"
  Наступний матеріал
  Міліція схопила на хабарі посадовця міської ради на Волині
  Теги:
  Loading...