Генпрокуратура РФ хоче "перевірити законність" незалежності країн Балтії

  Путінські прокурори засумнівалася в законності виходу Латвії, Литви і Естонії з СРСР.

  Генпрокуратура РФ почала перевірку законності рішення Держради СРСР про визнання незалежності країн Балтії у 1991 році, передає Meduza з посиланням на офіційні російські ЗМІ. Джерела агенції "Интерфакс" зазначають, що перевірка проводиться за депутатським запитом. Хто саме з депутатів подав цей запит – не уточнюється.

  "Юридично рішення про визнання незалежності країн Балтії неповноцінне у зв'язку з тим, що воно приймалося неконституційним органом", - вважають у прокуратурі РФ. При цьому там зазначають, що висновок прокуратури має бути виваженим, оскільки при прийнятті таких рішень необхідно "враховувати не тільки правовий, але й політичний аспект".

  Однак журналісти дають зрозуміти, що у прокуратурі начебто розуміють абсурдність таких кроків. "Визнаючи незаконними ті чи інші доленосні рішення, можна зайти надто далеко – аж до проблеми легітимності створення СРСР та інших держав", – відзначило джерело агенції "Интерфакс".

  Meduza нагадує: Державна рада СРСР визнала незалежність Латвії, Литви та Естонії 6 вересня 1991, на першому ж своєму засіданні. Держрада був утворена за день до того, до нього увійшли президент СРСР і глави союзних республік.

  Генпрокуратура РФ в червні 2015 завершила "перевірку законності" передачі Криму Української РСР в 1954 році. Перевірку провели за запитом депутата Держдуми, лідера фракції "Справедлива Росія" Сергія Миронова. Прокуратура дійшла висновку, що передача Криму суперечила радянському законодавству. Ніяких юридичних наслідків це рішення не має.

  Попередній матеріал
  ВР дозволила збільшувати розмір орендної плати за землю
  Наступний матеріал
  Близько тисячі загиблих українських бійців досі не можуть упізнати - волонтер