ipnews.in.ua

Генерал НАТО: Альянс не розглядає Росію як ворога

  У НАТО стурбовані можливістю тактичного застосування Російською Федерацією ядерного озброєння, при цьому в Північноатлантичному альянсі її використання зі своєї сторони виключають.

  Як повідомляє видання Insider, про це заявив командувач Об'єднаними силами НАТО в Брюнсумі генерал Ганс-Лотар Домрезе в інтерв'ю журналу Focus.

  "Росіяни не виключають можливість тактичного застосування ядерної зброї як засобу ведення війни. Ми - виключаємо", - зазначив він.

  З його слів, НАТО не розглядає Росію як ворога. В гіршому випадку - як потенційну загрозу.

  "Дозвольте мені підкреслити: ніхто в НАТО не хоче воювати. Але ми будемо захищати населення країн, що входять в Альянс. Я вважаю, що президент Путін знає це. Ось чому я досі добре сплю", - сказав Домрезе.

  Він також підтвердив, що російські збройні сили постійно дуже активно працюють у повітряному просторі Європи від початку кризи в Україні.

  "Нами зафіксовано 300 порушень повітряного простору. На території Російської Федерації, що межує з Україною, знаходяться кілька полків", - додав Домрезе.

  Він зазначив, що Росія, судячи з останніх військових навчань, може швидко перекинути до 100 тис. солдатів.

  "Ми відповідно збільшили Сили реагування НАТО з 13 тис. до 30 тис. осіб. Нам потрібно вістря, свого роду розвідники, які можуть реагувати негайно. Це близько 5 тис. військових, підтримувані кораблями і літаками, які можуть бути переміщені протягом тижня, щоб протистояти можливій атаці", - додав генерал НАТО.

  На думку Домрезе, президент Росії Володимир Путін вміє добре прорахувати ситуацію, але при цьому він - "азартний гравець".

  "Він - не божевільний. Але - гравець. І це може бути небезпечно", - додав він.

  Попередній матеріал
  У місті Рені на Одещині уже вдруге знесли пам’ятник Леніну
  Наступний матеріал
  У країнах Північної Європи стартували масштабні міжнародні військові навчання

  У навчаннях НАТО візьме участь найбільший військовий корабель Британії

  Польща допоможе інтегрувати українських військових до системи НАТО

  США чи НАТО не планують розміщувати ПРО в Україні – Держдеп

  Цього року НАТО збільшує кількість навчань у відповідь на агресію Росії