відкриті джерела

"Газпром" відкликав судовий позов проти Литви

  Після того, як восени минулого року Литва завершила реорганізацію свого газового сектора відповідно до вимог Третього енергетичного пакету ЄС і "Газпром" остаточно пішов з цього сектора Литви, російський газовий концерн відкликав свій позов проти країни.

  Як повідомляє видання DELFI, після цього Гаазький арбітраж припинив ініційовану "Газпромом" справу.

  Згідно з повідомленням міністерства енергетики Литви, такий результат суперечки і очікувався з самого початку розгляду цієї справи.

  Щоб зупинити або запобігти реорганізації литовської компанії Lietuvos dujos, яка частково перебувала в управлінні "Газпрому", російський концерн в 2012 році ініціював справу проти Литви в Гаазькому арбітражі UNCITRAL при ООН. "Газпром" звинувачував країну у порушенні договору про заохочення інвестицій, розділивши сфери діяльності компанії Lietuvos dujos відповідно до вимог Євросоюзу.

  "Литва завжди стверджувала, що претензії і невдоволення "Газпрому" позбавлені підстав, а інвестиції "Газпрому" не постраждали. Литва реформувала газовий сектор зі стратегічною метою - створення диверсифікованого і ефективно діючого єдиного газового ринку, на якому у споживачів є вибір, а компанії-монополісти не можуть зловживати домінуючим становищем", - йдеться в прес-релізі.

  Після того, як у червні 2014 року "Газпром" вийшов зі складу акціонерів компаній Lietuvos dujos і Amber Grid, суперечка втратила сенс. Реорганізація литовського газового сектору, проти якої "Газпром" сильно заперечував, була повністю завершена наприкінці жовтня - поставки газу були виведені з компетенції компанії Lietuvos dujos в окреме підприємство Lietuvos duju tiekimas.

  Разом з тим в міністерстві зазначили, що припинення справи ніяк не впливає на інший спір між Литвою і "Газпромом" - Стокгольмський арбітраж наразі розглядає позов проти "Газпрому" з приводу того, що російський концерн застосовував щодо Литви у 2004-2012 рр. занадто високої ціни на газ.

  Попередній матеріал
  За час АТО загинули 16 співробітників ДСНС - Шкіряк
  Наступний матеріал
  Через угоду з Іраном ціни на нафту падають

  Урядовцям Литви дозволили часом порушувати дрес-код

  Розвідка Литви: РФ може зважитися на застосування "прихованих військових засобів"

  Рішення Стокгольмського суду щодо спору "Нафтогазу" з "Газпромом" може бути прийняте на початку 2016 року - Коболєв

  НАТО планує створити шість нових баз у Литві та Польщі