georgia-news.org

Гаазький трибунал почав розслідувати злочини проти людяності в окупованих військами РФ районах Грузії

  Йдеться про вбивства, депортації та знищення майна етнічних грузинів у Південній Осетії у 2008 році після вторгнення туди російських військ.

  Міжнародний кримінальний суд схвалив початок розслідування справи про воєнні злочини і вбивства етнічних грузинів під час російсько-грузинського збройного конфлікту в 2008 році, повідомляє УНІАН з посиланням на прес-службу суду. Наразі йдеться про надання дозволу першої палати Відділення попереднього провадження на початок розслідування злочинів, вчинених на окупованій російськими військами території Грузії (Південна Осетія) з 1 липня по 10 жовтня 2008 року.

  Запит на проведення розслідування під юрисдикцією МКС був направлений в жовтні 2015 року. У ньому йшлося, що проросійські сили в Осетії атакували цивільне грузинське населення до 9 жовтня, вже після укладення перемир'я.

  Як уточнює Meduza, у рішенні вказується, що злочини були скоєні на грузинській території, оскільки світова спільнота не визнає "незалежність" окупованої РФ Осетії. У рішенні суду згадується, що після укладення перемир'я в серпні 2008 року російські війська створили на кордоні буферні зони. Грузини, які жили в цій зоні, продовжували зазнавати нападів і після перемир'я, – зазначено в документі.

  У документі йдеться, що, можливо, напади та грабунки здійснювалися з метою вигнання грузин з території Південної Осетії. У суді вивчили запит і вирішили, що є "розумні підстави вважати, що такі злочини, які перебувають під юрисдикцією МКС, відбувалися у випадку з Грузією". Відзначається, що йдеться про злочини проти людяності, вбивства мирних жителів і атаки проти миротворців. Суд отримав заяви від більш ніж шести тисяч постраждалих.

  Нагадаємо, прокурор Міжнародного кримінального суду в Гаазі Фату Бенсуда 13 жовтня 2015 року звернулася за дозволом на розслідування можливих воєнних злочинів у російсько-грузинському конфлікті 2008 року. Прокурор отримав свідчення того, що "фактична влада Південної Осетії" скоїла вбивство 113 етнічних грузинів під час їх насильницького виселення з території самопроголошеної "республіки". Тоді було виселено до 18,5 тис. осіб, зруйновано близько 5 тис. будинків.

  Попередній матеріал
  Гарань щодо Мінських угод: Нам треба чітко доводити нашу позицію до західних партнерів
  Наступний матеріал
  The New York Times опублікувала статтю про піцерію ветеранів АТО у Києві

  Росія розмістила ракетні комплекси "Іскандер" у Південній Осетії

  НАТО вважає Абхазію та Південну Осетію частиною Грузії - Столтенберг

  Без обговорення в Генасамблеї ООН про Крим забудуть, як про Південну Осетію - євродепутат

  Підписання союзного договору між Росією і окупованою Південною Осетією зірвано з невідомих причин

  "Поліцаї ДНР" затримали групу осетинів за непокору вказівкам бойовиків - Тимчук

  Невизнана Південна Осетія оголосила про визнання "ДНР"