gpolitika.com

Гаазький суд може розслідувати злочини в російсько-грузинській війні

  Якщо Гаазький трибунал дозволить розпочати розслідування, це буде перша справа, в якій фігуруватиме Російська Федерація.

  Прокурор Міжнародного кримінального суду (МКС) в Гаазі Фату Бенсуда у вівторок, 13 жовтня, звернулася за дозволом почати розслідування стосовно можливих воєнних злочинів у російсько-грузинському конфлікті 2008 року. Про це повідомляє російська редакція Deutsche Welle.

  Зазначається, що прокурор має свідчення того, що "фактична влада Південної Осетії" скоїла вбивство 113 етнічних грузин під час їх насильницького виселення з території самопроголошеної республіки. Тоді було виселено до 18,5 тис. осіб, зруйновано близько 5 тис. будинків. Бенсуда припускає, що ці дії могли відбувалися за підтримки російських військовослужбовців.

  Разом з тим, на думку прокурора, напад грузинських збройних сил на російських миротворців також може бути розцінено як військовий злочин.

  У разі відкриття розслідування МКС це буде перша справа, в якій фігуруватиме Російська Федерація.

  Прокуратура Грузії проводила власне розслідування російсько-грузинської війни 2008 року, але воно зайшло в безвихідь. Кілька місяців тому Грузія передала матеріали розслідування в Гаазький суд.

  Попередній матеріал
  Україна і Казахстан підписали угоду про співпрацю в авіаційній сфері
  Наступний матеріал
  У Києві мітингують представники "Свободи" і "Правого сектора"
  Теги:
  Loading...