ФСБ вибиває зізнання із 14-річної саратовської школярки за синьо-жовті стрічки

  "Ситуація нагадує мені роман Оруелла "1984"", – Саратовське управління ФСБ влаштувало брутальний допит 14-річній школярці за те, що 18 березня вона разом з друзями прийшла на мітинг на честь річниці окупації Криму зі стрічками в кольорах українського прапора.

  Ініціатори флешмобу – друзі дівчинки – обурені, що в якості об'єкта уваги ФСБ обрала наймолодшу з учасників акції. Вони бояться, що дівчинку тепер "заклюють" і не розуміють, у чому вони винні.

  Про це повідомляє видання "Йод" з посиланням на учасників акції.

  Дівчина каже, що путінські слідчі змушували її визнати, що за участь у мітингу з синьо-жовтими стрічками її друзям заплатили і вони діяли за чиїмось завданням.

  "Співробітники ФСБ вимагали, щоб я сказала "правду", показували відео та фото, питали, звідки я знаю старших хлопців: Ололо, Юру, Гаркавого та Хантера. Цікавилися, з якою метою я вплела стрічки. Я відповідала, що на підтримку України. Пояснювала, що ми вийшли проти війни, проти жорстокості і пропаганди. Співробітники ФСБ мені не вірили. Вони витягали з мене визнання, як кров пили, що хлопчикам заплатили гроші і наш флешмоб був акцією опозиції, "п'ятої колони", а ми, дівчатка – лише пішаки в цій грі. Як вони так зробили, я не зрозуміла, але у мене почалася істерика і я розповіла, що Ілля (сподіваюся, він мене пробачить) приніс ці українські стрічки і дав нам", – каже школярка. Вона зазначила, що після бесіди зі слідчими відчувала себе "розмазаною по стінці".

  Правові обставини допиту, а також його можливі наслідки для сміливих підлітків у виданні не уточнюють, так само невідомий статус школярки у документах ФСБ.

  Згаданий 23-річний організатор флешмобу на ім'я Ілля пояснив журналістам бажання вийти на путінський мітинг з українськими стрічками тим, що співчуває жителям сусідньої країни. Він дізнався, що на "свято Криму" силою зганяють студентів і школярів з різних навчальних закладів Саратова і вирішив, що повинен цьому щось протиставити.

  "Мені шкода українців. Вони дуже сильно постраждали у війні. І я вирішив, що треба вийти на свято Криму і підтримати Україну. Висловити жителям цієї країни солідарність, бо їх в Росії все лають і називають фашистами. А вони, в першу чергу, звичайні люди, які страждають вже більше року. Вийшло, що ми на цьому святі трохи себе протиставили загальному настрою, але ми поводилися дуже скромно", – запевнив юнак.

  Інший учасник акції на ім'я Дмитро (22 роки), розповів: "Спочатку нас було більше 12, але ще до початку мітингу багато хто втік від страху. Залишилося всього сім чоловік. Я пишаюся собою, що стояв до кінця".

  Він додав, що молодь не виступає проти Росії, а тільки проти пропаганди, яку нав'язують путінські ЗМІ: "Ми не проти Росії. Ми проти війни, пропаганди, ненависті, істерії. А приєднання Криму – це як шматок чужої квартири собі відрубати. Не можна чіпати чуже", – переконаний юнак. Він пояснив: "Ми живемо в 21 столітті. І якщо ми почнемо ділити все з давніх часів, то почнеться десять світових воєн. Я за збереження територіальної цілісності інших держав. Ще, я вважаю, Крим для Києва, як Чечня для Росії під час Першої чеченської війни. Чечня теж хотіла відокремитися, а Росія воювала за свою територію, гинули люди. Росія тоді була права, бо вона боролася за свою землю".

  Нагадаємо, учасники проукраїнської акції 18 березня на центральній площі Саратова були затримані поліцією і якимись силовиками в цивільному. Затриманих відпустили після перевірки документів. Разом з учасниками флешмобу поліція навіщось затримала кілька сторонніх людей, які опинились поряд.

  Зараз допитана дівчинка дуже боїться за себе і товаришів: "Співробітники ФСБ сказали: якісь наслідки будуть. Я припускаю, що мене відправлять до комісії для неповнолітніх і там пояснять: "приєднання Криму до Росії – дуже важлива і грандіозна дата в новій історії. Так, Росія від приєднання Криму постраждала, але блудний син повернувся – і це головне". Ще погрожували багатотисячним штрафом. Батьків така перспектива засмутила, але вони підтримали мене, сказали, що завжди будуть мене захищати".

  На питання журналістів про причину своїх дій довго мовчала, і лише пізно вночі прислала відповідь: "Останнє, що я хочу сказати: ситуація нагадує мені роман Оруелла "1984". Такий же тиск влади, співробітників правоохоронних органів, настільки ж однобокий вплив на народ. Я маленька, але смілива, правда, не впевнена, що готова до таких наслідків. Буду думати".

  Попередній матеріал
  Ситуація на Донбасі: бойовики чинять збройні провокації та ведуть повітряну розвідку – Лисенко
  Наступний матеріал
  Доповідачі ПАРЄ відвідають Україну 24-27 березня
  Теги:

  У Саратові на мітингу до річниці окупації Криму Росією затримали людей з синьо-жовтими стрічками

  Окупаційна влада затримала кримського татарина за участь у минулорічному мітингу

  У Криму організатору акції на честь Шевченка інкримінують порушення правил проведення мітингу

  Російська поліція відпустила затриманих за несанкціонований мітинг на підтримку Надії Савченко у Петербурзі