ракета
5.ua

Французька компанія запустила у космос ракету з українським двигуном

    Зранку, у четвер, 3 грудня, у Французькій Гвіані, французька компанія Arianespace запустили ракетоносій Vega, який використовує двигуну українського виробництва.

    Запуск відбувся о першій ночі за місцевим часом у французькій Гвіані з космодрому Куру, повідомляє УНН з посиланням на прес-службу французької космічної компанії Arianespace.

    Частину верхнього - четвертого - ступеня цієї ракети розробило дніпропетровське конструкторське бюро "Південне", а завод "Південний машинобудівний завод" побудував маршовий двигун РД-843. Запуск ракети приурочений до 100-річчя публікації загальної теорії відносності Альберта Ейнштейна.

    Ракета-носій Vega вивела на навколоземну орбіту зонд Ліза Песфайндер, який перевірятиме загальну теорію відносності Альберта Енштейна і вивчатиме закони космосу та фізики. Проводити дослідження космічний апарат буде на відстані близько 1,5 млн км від Землі. Ракету обладнали двигуном українського виробництва, який раніше використовувався у ракетах "Союз". 

    Як повідомляв 5.ua, 15 вересня 2015 року в Державному космічному агентстві України заявили, що російські двигуни в американських ракетах Antares замінять українськими. 

    Попередній матеріал
    Колишнього та чинного депутатів Закарпаття підозрюють у контрабанді цигарок
    Наступний матеріал
    Понад 20 тис. грн отримує рядовий збройних сил Росії за участь у війні на Донбасі