17tv.com.ua

Франція слідом за Бельгією заарештувала активи Росії

  Колишні акціонери ЮКОСа домоглися арешту активів Росії не тільки в Бельгії, а й у Франції.

  Про це повідомляє Forbes з посиланням на джерело, близьке до акціонерів ЮКОСа. Цю інформацію в четвер офіційно підтвердив помічник президента РФ Андрій Бєлоусов. "Ми будемо оскаржувати ці рішення і по Франції, і по Бельгії, по всіх країнах. Все, що стосується реалізації рішень Гаазького суду – ми вважаємо, що там був допущений цілий ряд юридичних неточностей, будемо, звичайно, заперечувати", - заявив помічник Путіна. Чиновник бідкається, що ситуація у Франції та Бельгії "дуже сильно політизована", але він усе ще сподіається, що "здоровий глузд візьме гору, і ми далеко в цю історію не зайдемо".

  Пізніше глава ВТБ Андрій Костін повідомив РБК, що у Франції в середу заарештували рахунки російських компаній у французькій "дочці" держбанку. За словами Костіна, арешт був накладений, в тому числі, на рахунки російських дипломатичних місій, на яких були суми в "десятки тисяч євро". "Рахунки диппредставництв були тут же розморожені, рахунки російських компаній заморожені. Ми вирішуємо цю проблему з юристами", - сказав держбанкір.

  Нагадаємо, сьогодні ми повідомляли, що судові пристави Бельгії розіслали російським установам в цій країні постанови про те, що суд виніс рішення про арешт їх активів. Пристави зобов'язали місцеві компанії і банки в двотижневий термін надати перелік російського майна, яке знаходиться на їх балансі.

  Джерела Forbes повідомили, що активи Росії можуть бути заарештовані і в інших країнах. "Я можу сказати, що Бельгія не єдина країна, в якій вже арештовані рахунки. Бельгія – перша країна, з якої ця інформація витекл", - повідомило одне з джерел.

  Нагадаємо, у липні 2014 Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) зобов'язав Росію виплатити колишнім акціонерам ЮКОСа €1,86 млрд, а Третейський суд в Гаазі зажадав від Росії виплатити позивачам більше $ 50 млрд. Росія вважає обидва рішення незаконним і не виконує їх.

  У травні глава компанії Group Menatep Limited (GML) Тім Осборн повідомив, що колишні акціонери ЮКОСу звернулися до судів Великобританії, Франції та США і готують позови в суди Бельгії та Нідерландів. Після цього глава Мін'юсту РФ Олександр Коновалов не виключив "найбільш несприятливого" розвитку подій, у тому числі арешту майна Росії за кордоном.

  Попередній матеріал
  У Києві відбулася акція власників двоколісного транспорту
  Наступний матеріал
  Один із підозрюваних у вбивстві Бузини проходив службу в спецроті МВС "Гарпун" - Аваков
  Теги:
  Loading...