cistoday.ru

Фабіус і Штайнмаєр полетіли в Казахстан, де обговорять врегулювання конфлікту на Сході України

  Міністри закордонних справ Франції та Німеччини Лоран Фабіус і Франк-Вальтер Штайнмаєр в понеділок в Астані візьмуть участь у спільній регіональній конференції послів.

  Міністри під час візиту будуть обговорювати широке коло питань, в тому числі мирне врегулювання конфлікту на Сході України, повідомляє "Укрінформ".

  "У ході зустрічі з президентом Казахстану міністр закордонних справ Франції планує обговорити ситуацію в Україні. Зокрема, питання щодо дотримання Мінських домовленостей", - повідомивв співрозмовник агентства.

  Дипломат наголосив, очікується, що сторони обміняються думками щодо ходу та результатів переговорів останнього засідання представників "нормандської четвірки".

  В офіційній заяві МЗС Франції наголошується, Фабіус і Штайнмаєр будуть співголовувати на першій спільній регіональній конференції послів. У заході візьмуть участь двадцять іноземних послів, а також новопризначений спеціальний представник Євросоюзу, в країнах Центральної Азії Петер Буріан, представники латвійського головування в ЄС та Європейської служби зовнішніх дій.

  Очікується, що міністри Фабіус і Штайнмаєр зустрінуться з президентом Казахстану Нурсултаном Назарбаєвим і своїм казахським колегою Ерлану Ідрісова.

  Повідомляється, що назад Фабіус і Штайнмаєр полетять теж разом. Вони приземляться в Берліні, де у вівторок, 31 березня, візьмуть участь у засіданні Ради міністрів Франції та Німеччини.

  У повідомленні йдеться, що Франція не вперше намагається використовувати свої відносини з Казахстаном для врегулювання конфлікту в Україні. Зокрема, торік на початку грудня президент Франції Франсуа Олланд після переговорів з казахстанським лідером Нурсултаном Назарбаєвим здійснив незаплановану візит до Москви, де в аеропорту "Внуково-2" зустрівся з російським лідером Володимиром Путіним.

  Попередній матеріал
  Іспанія заморозила росіянам сотні банківських рахунків
  Наступний матеріал
  За спробами бойовиків захопити нові території Донбасу стоїть Росія - НАТО

  Російський гуманітарний конвой може стати прикриттям для вторгнення в Україну – Фабіус

  Штайнмаєр закликав зупинити бойові дії на Донбасі

  Німеччина готова розпочати переговори про відправлення миротворців на Донбас - Штайнмаєр

  Воєнного вирішення кризи в Україні не може бути - Штайнмаєр