Фото із відкритих джерел

Фабіус: Франція може відкрити кримінальну справу проти влади Сирії попри опір Росії та Китаю

  Франція збирається відкрити кримінальну справу стосовно сирійського керівництва за численні злочини проти мирного населення.

  Як передає Міжнародне радіо Франції, про це оголосив у Нью-Йорку французький міністр закордонних справ Лоран Фабіус. Як пише газета Le Monde, розслідування було відкрито з ініціативи французького МЗС 15 вересня і засноване на свідченнях колишнього фотографа сирійської військової поліції, який утік з Сирії в липні 2013 року і прихопив із собою 55 тисяч фотографій. Робота фотографа полягала в тому, щоб знімати тіла людей, убитих за наказом сирійської влади, для підтвердження про виконання наказів.

  Фотограф робив по 4-5 знімків кожного тіла, а це означає, що у французької влади можуть бути докази вбивства приблизно 11 тисяч людей, загиблих в сирійських в'язницях з 2011 по середину 2013 року. За даними Le Monde, досьє утікача із Сирії було представлено в ООН ще півтора роки тому, 15 квітня 2014 року. Французька влада мала намір відкрити в рамках ООН міжнародний трибунал з розслідування злочинів сирійського режиму. Але зробити це завадила позиція Росії і Китаю.

  Через півтора року Париж все-таки придумав, як можна використати досьє проти президента Сирії Башара Асада та його підлеглих. Справа була передана в прокуратуру Парижа, в якій є Центральне бюро по боротьбі зі злочинами проти людяності, геноцидом і військовими злочинами. Завдання прокуратури - знайти серед 11 тисяч жертв хоча б одного француза. У такому випадку, справу проти Асада та його підопічних може бути відкрито у Франції.

  Нагадаємо, США і Росія не можуть досягти консенсусу у тому, чи залишиться на своєму посту Асад. Тим часом Росія декларує удари по терористах, але бомбардує не "Ісламську державу", а цивільне населення і опозиційні до Асада сили.

  Попередній матеріал
  Путін навмисно завдав удару по цивільних кварталах у Сирії, щоб збільшити потік біженців – нардеп
  Наступний матеріал
  У Росії вистачить ресурсів на ведення двох конфліктів, але інтенсивність бойових дій в Україні буде зменшена – експерт
  Теги:
  Loading...