journalist.delfi.ee

Естонія прагне до збільшення присутності сил НАТО в країні - прем'єр

  Естонський уряд буде домагатися розширення і створення постійної присутності сил НАТО в країні.

  Таке заявив лідер правлячої естонської Партії Реформ, прем'єр-міністр Тааві Рийвас виступаючи в неділю з доповіддю на з'їзді партії, передає "Інтерфакс-Україна".

  "Якщо зараз в Естонії знаходиться одна частина охорони повітряного простору з чотирма винищувачами і рота піхотинців США, то найближчим часом ми хочемо збільшити присутність до батальйону, створити в Талліні міжнародний штаб, який діє під прапором НАТО", - сказав Рийвас. "Колишній уряд прийнв історичне рішення про розміщення союзників в Естонії", - додав він.

  "Ми зробимо все для того, щоб в Емарі був створений регіональний центр підготовки військово-повітряних сил під управлінням США При цьому ми бажаємо, щоб і європейські союзники взяли на себе велику відповідальність", - зазначив  прем'єр.

  У повідомленні йдеться, що уряд Естонії має намір спрямувати кошти на розвиток збройних сил країни. Більше 2% від ВВП буде направлено на державну оборону, закупівлю бойових машин і протитанкових засобів, сказав прем'єр-міністр. Передбачається також "виділити десятки мільйонів євро на інвестиції, необхідні для більшої присутності союзників", зазначив він. Рийвас підкреслив, що в сучасних умовах війни ведуться тільки проти слабких країн, які не бажають оборонятися.

  Рийвас також заявив про необхідність підтримки України. "Ми повинні зробити все, щоб підтримати українців: чи то економічна допомога, прийняття біженців або політична підтримка в міжнародних організаціях", - сказав прем'єр-міністр.

  Попередній матеріал
  У Нідерландах згадують загиблих під час військових операцій
  Наступний матеріал
  Україна може до кінця року домовитися про реверс газу з Румунією

  Естонія чекає від Ризького саміту конкретної підтримки Києва

  Естонія призупиняє залізничне сполучення із Росією

  Британські винищувачі перехопили російський розвідувальний літак біля Естонії

  В Естонії стартували наймасштабніші в історії країни військові навчання