мігрант
5.ua

Екстрений саміт ЄС із нелегальної міграції: політики наполягають на посиленні охорони кордонів, правозахисники обурені

Екстрений саміт ЄС з проблем нелегальної міграції зібрався у Брюсселі. Глави держав Євросоюзу вирішують, як дати раду з постійним потоком біженців із країн Африки. Найімовірніше - єврочиновники посилять охорону кордонів із неспокійними регіонами. "Міжнародна амністія" уже обурена і закликає дати шанс на виживання тим, хто тікає до Європи з бідних та охоплених війною країн.

Не економіка, а соціальні проблеми змусили зібратися на екстрений саміт глав - держав Європейського Союзу.  Обговорюють проблему нелегальних мігрантів з Африки, чий потік невпинно зростає. Так само як зростає і кількість жертв нелегальної міграції Середземним морем. Лише на ці вихідні затонуло майже 900 осіб, що пливли із Лівії до Італії.

"Ніхто не має ілюзій, що сьогодні ми зможемо розв’язати цю проблему. Не зможемо. Бо її справжні причини - це війна, нестабільність і бідність у цілому регіоні. Європа тут не винна, але ми повинні докласти більше зусиль, щоб дати раду з найгіршими наслідками цього лиха. Тому я впевнений - нам вдасться досягти згоди щодо спільних і конкретних дій", - сказав президент Європейської ради Дональд Туск.

Вихід, із яким згодні більшість держав ЄС, - це посилене патрулювання кордонів із неспокійними регіонами. Насамперед - морських. Проте збільшення прикордонної охорони вимагає і посиленого фінансування. Вартість морської прикордонної операції "Тритон" становить майже 3 млн євро на місяць. Якщо витрати збільшать іще - це черговий удар по бюджету європейців. Думати не про гроші, а про людські життя закликають Євросоюз правозахисники і "Міжнародна амністія".

"Ми дуже занепокоєні тією чернеткою резолюції саміту, що потрапила до нас напередодні. Там йдеться про подвоєння коштів для операції "Тритон". Але цього не досить, це не зупинить смерті на морі.  Міжнародна амністія хоче бачити повноцінну гуманітарну операцію у Середземному морі", - наголосила представник "Міжнародної амністії" Іверна Макгован.

Окрім посилення морських кордонів, європейські лідери обіцяють боротися з нелегальними перевізниками, а також закликають світову спільноту разом допомагати досягти ладу тим державам  звідки біженців найбільше - Сирії, Лівії тощо.

Чи не найголосніше до спільних дій закликає Італія, яка бере на себе основний удар. Адже більшість біженців припливають на італійський острів Лампедуза. А вже звідти намагаються потрапити до інших держав Євросоюзу.

Щоб заохотити політиків до рішучіших дій, "Міжнародна амністія" провела демонстрацію перед початком саміту. Люди пройшли вулицями Брюсселя із фотографіями загиблих у руках. Також пронесли символічні труни на знак жалоби за загиблими мігрантами. Їх поклали до дверей європейських інституцій.

Нонна Стефанова, "5 канал"

Попередній матеріал
СБУ має інформацію про погрози Парубію і Пашинському – Наливайченко
Наступний матеріал
Президент звільнив від військової служби студентів денної форми навчання

В 2015 році в Середземному морі може потонути 30 000 мігрантів - ООН

В Італії затримали капітана судна з мігрантами, що затонуло в Середземному морі

Єврокомісія презентувала план боротьби з нелегальною міграцією

Трагедія в Середземномор'ї: у ЄС обговорюють, що робити з нелегальними мігрантами з Північної Африки