Мета бойовиків - налякати туристів, щоб Туніс втратив цю найприбутковішу для себе галузь. Такою є помста за те, що країна протидіє "Ісламській державі".
Тунісці, італійці, французи, поляки, японці - більш як 20 загиблих. Навіть через добу після нападу на музей чисельність жертв остаточно встановити не можуть. Постійно надходять нові дані. Поранених у лікарнях столиці країни - понад 40.
Терористи застали зненацька не лише туристів, а й туніські сили безпеки. Хоча іноземних відпочивальників у країні багато і вона воює з ісламістами, та вперше за десятиріччя терористи націлилися на туристів.
Напад на музей - це в першу чергу атака на теперішній уряд Тунісу, що посилив боротьбу з ісламізмом.
Боротьба з ісламізмом для Тунісу – це не лише арешти бойовиків та посилені заходи безпеки на вулицях. Країні доведеться з посиленою увагою взятися за свою молодь. Після "Арабської весни" 2011 року Туніс єдиний з-поміж сусідів не скотився до заворушень чи війни, втім рівень життя у країні не поліпшився.
90% тунісців незадоволені економікою. Сотні тисяч молодих випускників роками не можуть знайти роботу. І, прагнучи різких змін, поповнюють ряди ісламістів. Воюють в Сирії та Іраку. А тепер, можливо, і в себе на батьківщині.
Ксенія Новікова, "5 канал"