georgia-news.org

Екс-прем'єр Грузії розповів про кроки, які дозволять вибудувати стосунки з окупованими територіями

Перш за все під час окупації території країни треба визначити відповідальність окупанта за його дії і закріпити її законодавчо.

Про це в ході телемарафону "Україна понад усе" на "5 каналі" заявив Грігол Мгалоблішвілі, прем'єр-міністр Грузії (2008-2009).

"Одразу після окупації територій у 2008 році ми прийняли закон "про окупацію". Відповідно до нього, окупант бере на себе відповідальність за те, що там відбувається, бо ми не контролюємо територію. Дуже важливо назвати речі своїми іменами і чітко визначити відповідальність", - розповів екс-урядовець.

Грузинський експерт описав чотири важливі кроки, які здійснила Грузія у 2008 році стосовно окупованих територій.

"В реальності ці регіони, і Південна Осетія і Абхазія, фінансуються Росією. Одразу після окупації Росія визнала ці райони незалежними державами, тому для нас було важливо визначити статус цих регіонів. По-перше, визнати ці регіони окупованими, по-друге – це політика невизнання, щоб міжнародна спільнота не визнавала ці території як держави. І третє – стратегія реінтеграції, що робити з людьми з цих територій. І по-четверте, створення Женевського формату, щоб ми не залишилися з Росією один на один в цьому питанні", - каже Мгалоблішвілі.

Як повідомляв 5.ua, керівник латвійського МЗС вважає, що конфлікт на Донбасі є замороженим україно-російським конфліктом.
Попередній матеріал
ЗСУ посилюють угрупування військ на Донецькому напрямку (фотозвіт)
Наступний матеріал
Рада ухвалила чотири закони для отримання від міжнародних партнерів $3,2 млрд
Теги:
Loading...