5.ua

Експерт: Бюджет Росії на 70% залежить від нафти, зараз – ідеальний шторм

Російська економіка почала падати задовго до конфлікту в Україні, утім зараз, з огляду на суттєве зниження ціни нафти і санкції, країна сильно потерпає.

Про це сьогодні, 1 жовтня, в ефірі "5 каналу" під час марафону "Україна понад усе" сказав інвестиційний банкір Сергій Фурса.

"Бюджет Росії так чи інакше, опосередковано і прямо, відсотків на 70 залежить від нафти. Можна уявити, що стає з бюджетом, коли вартість нафти падає в два рази, і при цьому немає ніякої впевненості стосовно того, що з нею буде далі. Тому самий сильний ефект – це нафта. Санкції теж чинять вплив (нехай не такий великий, навіть не порівняти з нафтою), тому що немає доступу до зовнішнього фінансування. Зовнішньоекономічна активність дуже обмежена, немає капіталу, не можна залучати інвестиції", - переконаний експерт.

З його слів, падіння економіки Росії почалося ще 2011 році: "Модель російської економіки перестала працювати доволі давно – у 2011 році. Відповідно 2012-2013 роки – у них зменшувалися капітальні інвестиції, що є свідченням серйозних проблем. А зараз ідеальний шторм. Звичайно, найбільший вплив – це нафта".

Нагадаємо, за даними американських аналітиків, ціни на нафту можуть впасти до $20 за барель. 

Попередній матеріал
Переговори Порошенка, Олланда та Меркель завершилися
Наступний матеріал
У Сінгапурі створили камеру для астрономічних зйомок
Теги:
Loading...