www.gazeta.lviv.ua

Екс-голова моніторингового комітету ПАРЄ вважає необхідним створити ресурс для боротьби з російською пропагандою

  Екс-голова моніторингового комітету ПАРЄ Ханне Северінсен вважає, що на сьогоднішній день необхідно вжити заходів по боротьбі з російською пропагандою.

  Таке повідомляє "Інтерфакс-Україна".

  "Я днями брала участь в одній великій конференції, і там була цікава презентація з приводу того, яким чином друкуються ці новини з Криму. Були продемонстровані картинки, які беруться з одного ресурсу і використовуються для зображення ситуації в Криму. Дуже важливо створити такий ресурс , який дозволить відслідковувати цю фейкову інформацію", - сказала Северінсен.

  Вона зазначила, що було б корисно, щоб ті жителі Донецька і Луганська, які покинули свої будинки і переїхали в Західну Україну, Київ, російською мовою повідомляли про свої власні враження і зіставляли їх з тим, що подають російські ЗМІ.

  "Багато хто з Донецької та Луганської областей вірять у те, що в Києві до влади прийшли фашисти, нацисти і для них повідомлень українських ЗМІ недостатньо. Для них важливо, щоб саме ті, хто сам з цих регіонів, повідомляли російською мовою, що саме відбувається в Києві і в Західній Україні", - додала вона.

  Крім того вона наголосила, що на сьогоднішній день в Україні не ідеальна ситуація, є багато проблем, "але це та країна, яка зараз намагається дійсно провести реформи і створити нову країну, і про це необхідно говорити".

  "З моєї особистої точки зору, те, що відбувається в Криму - це жахливо і абсолютно не припустимо, ми могли це спрогнозувати ще рік тому. Відбуваються масові затримання, переслідування, в результаті чого люди повинні бігти фактично в інші регіони України", - підкреслила Северінсен.

  За її словами, в Раді Європи створена спеціальна місія, яка займається збором фактів щодо порушення прав людини в Криму.

  "І це було створено для протидії машині російської пропаганди, яка створює абсолютно спотворену картину щодо ситуації в Криму. Що стосується впливу цієї машини пропаганди, то в Данії, де я живу, ця пропаганда не надто дієва, оскільки в Данії дуже розвинена культура перевірки фактів. Але в інших країнах ця пропаганда спрацьовує і саме що стосується Криму - багато довіряють саме російській інтерпретації ситуації", - проінформувала вона.

  Попередній матеріал
  За добу загинув один боєць АТО, ще четверо поранені - Лисенко
  Наступний матеріал
  США нададуть Києву $1 мільйон на розвиток паркувальної інфраструктури та інші заходи
  Теги:

  Український дипломат розповів про загрози агресивної пропаганди РФ

  РФ використовує зовнішню політику як інструмент пропаганди - Фесенко

  Для боротьби з російською пропагандою ЄС збирає групу експертів

  Мільярди Кремля на пропаганду не дають бажаного результату - Лубківський