Twitter / Мослента 2.0

Двері до будівлі ФСБ у Москві забили профнастилом, а художника звинуватили у вандалізмі

У Москві робітники забили вхідні двері до будівлі Федеральної служби безпеки (ФСБ) на Луб'янці, які російський художник Петро Павленський підпалив в рамках перформансу.

Фото з місця подій з’явились в групі "Мослента 2.0" у Twitter. "Три московських художники-акціоністи забивають двері ФСБ", - іронізує публікатор фото.

Тим часом, сам художник Петро Павленський став фігурантом кримінальної справи про вандалізм. У ніч на 9 листопада він облив бензином і підпалив двері центрального під'їзду головного управління ФСБ Росії на вулиці Мала Луб'янка. Співробітники поліції майже відразу його затримали і звинуватили за адміністративною статтею про дрібне хуліганство, максимальним покаранням за якою є арешт на 15 діб. Однак згодом на нього завели справу за частиною 2 статті 214 КК РФ (вандалізм з мотивів політичної, ідеологічної, расової, національної чи релігійної ненависті або ворожнечі чи з мотивів ненависті або ворожнечі відносно якої-небудь соціальної групи), передає Meduza. Йому загрожує до трьох років позбавлення волі.

/
/
/

Свої дії Павленський пояснив так: "Палаючі двері Луб'янки – це рукавичка, яку кидає суспільство в обличчя терористичній загрозі. Федеральна служба безпеки діє методом безперервного терору і утримує владу над 146 млн людей. Страх перетворює вільних людей у злиплу масу розрізнених тіл. Загроза неминучої розправи нависає над кожним, хто знаходиться в межах досяжності для пристроїв зовнішнього спостереження, прослуховування розмов і меж паспортного контролю".

Однак навіть за цих умов він упевнений у тому, що за свободу варто боротись: "Тероризм може існувати лише за рахунок тваринного інстинкту страху. Піти проти цього інстинкту людини змушує безумовний захисний рефлекс. Це рефлекс боротьби за власне життя. А життя варте того, щоб почати за нього боротися".

Попередній матеріал
Україна припиняє імпортувати електроенергію з Росії
Наступний матеріал
Пілоти Lufthansa оголосили страйк до п’ятниці, вимагаючи раннього виходу на пенсію