fakt.pl

Дуда дорікнув Німеччині за спільне з РФ будівництво газопроводу в обхід Польщі

  Президент Польщі Анджей Дуда у публічному виступі підкреслив своє прагнення допомогти Україні вирішити конфлікт та заявив про кілька проблем, які має Європа.

  "Сьогоднішній Європі загрожують чотири найбільші проблеми. Це демографічна криза, криза Єврозони, імміграційна криза, а також небезпечна маргіналізація війни в Україні та російської агресії", - сказав Дуда під час відкриття XXV Економічного форуму в Криниці, повідомляє Польське Радіо.

  Під час виступу президент наголосив, що для доброго майбутнього Європи важливою є єдність та партнерство між країнами-членами ЄС, тоді як егоїзм окремих держав може це майбутнє перекреслити. Як приклад такого егоїзму Дуда подав поведінку Німеччини, котра останнім часом відновила зусилля у справі підписання порозуміння з Москвою щодо будівництва газопроводу Nordstream-2 в обхід Польщі.

  На думку президента Польщі, мінські домовленості, підписані у лютому цього року, мали свій позитивний вплив на вирішення української кризи, проте не принесли довготривалого миру. "Конфлікт в Україні має закінчитися довготривалим миром, а не замороженням. А тривалий мир має означати повернення до міжнародно визнаних кордонів", - висловив свою позицію Дуда.

  Польський лідер в черговий раз заявив про бажання Польщі активніше взяти участь у врегулюванні ситуації на Донбасі. Дуда нагадав, що мінські домовленості не виконуються у повному обсязі і навряд чи будуть, тому вже зараз варто задуматися, що Європа може запропонувати Києву після 31 грудня, коли порозуміння Мінськ-2 втратять силу.

  Нещодавно Дуда провів у Берліні переговори із канцлером Ангелою Меркель та президентом ФРН Йоахімом Ґауком. Дуда впевнений, що заради врегулювання ситуації на Донбасі Німеччина, Франція та інші країни повинні діяти спільно.

  Попередній матеріал
  На Донбасі загинули вже 8 тис. осіб - ООН
  Наступний матеріал
  "Злочини агресора не залишаться безкарними": Україна визнала юрисдикцію Міжнародного кримінального суду