До 14 чиновників ФІФА можуть бути заарештовані за підозрою в корупції

  Швейцарська поліція почала арешти у справі ФІФА. Кількість заарештованих за підозрою в корупції чиновників Міжнародної федерації футболу може зрости до 14 осіб.

  У швейцарському Цюріху вранці 27 травня за звинуваченнями у корупції заарештували низку високопосадовців ФІФА. Це щонайменше 6 чиновників, серед яких віце-президенти Міжнародної федерації футболу Джеффрі Вебб та Еугеніо Фіґередо.

  У повідомленні йдеться, що затримані будуть екстрадовані в США. Звинувачення американських правоохоронців включають в себе корупцію, в тому числі у зв'язку зі схваленням організацією заявок країн на проведення чемпіонатів світу, шахрайство із застосуванням електронних засобів комунікації, відмивання грошей, передає "Інтерфакс-Україна".

  29 травня в Цюріху (Швейцарія) пройде щорічний конгрес ФІФА, на якому мають відбутися вибори президента організації. З 1998 року цей пост займає 79-річний Йозеф Блаттер. Американські правоохоронні органи кілька років вели розслідування відносно ФІФА. Справа отримала розвиток після того, як зі слідством став співпрацювати член виконавчого комітету ФІФА від США Чарльз Блейзер. Зокрема, він передавав слідству записи бесід з членами керівництва організації.

  Після гучних публікацій у ЗМІ ФІФА провела внутрішнє розслідування щодо процесу вибору країн - організаторів чемпіонатів світу 2018 і 2022 рр., які пройдуть в Росії та Катарі. Порушень виявлено не було. ФІФА також спростовувала інформацію про те, що президент організації Блаттер не відвідує США через острах бути допитаним ФБР у справі про вибори країн-господарок чемпіонатів світу в 2018 і 2022 рр.

  Під егідою ФІФА проходять всі футбольні турніри всесвітнього масштабу, в числі яких чемпіонат світу ФІФА, аналогічний турнір серед жінок, молодіжні та юнацькі турніри, Кубок конфедерацій і клубний чемпіонат світу. Відповідно до звітів організації, вона отримала від продажу прав на трансляцію і спонсорських контрактів більше $ 5,7 млрд в 2011-2014 рр.

  Попередній матеріал
  На Луганщині загинули двоє бійців "Айдару"
  Наступний матеріал
  На Київському та Канівському водосховищах поновили дослідження промислових запасів риби

  ФІФА відмовилася позбавляти Росію чемпіонату світу з футболу

  ФІФА назвала кандидатів на "Золотий м'яч-2014"

  ФІФА оприлюднила претендентів на звання найкращого воротаря року

  ФІФА вибачилася за ролик із російським Кримом