news.bigmir.net

Демонстрація сили: військові США пройдуть маршем з Естонії в Німеччину

  Військові США зі своєю бойовою технікою мають намір пройти маршем 1,7 тис. км. з Естонії в Німеччину по шести країнам Євросоюзу.

  Як пише видання Eesti Paevaleht, рота мотопіхоти 3-го ескадрону 2-го кавалерійського полку США, яка базувалася в Естонії, у складі 150 чоловік і 40 одиниць техніки, у тому числі 20 бронетранспортерів Stryker, машин підтримки та при повітряному супроводі стартує в суботу, 21 березня, о 7:00 ранку, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

  Вони мають пройти через Латвію, Литву, Польщу, Чехію і фінішувати в Німеччині на базі американської армії у Вілсеке. По дорозі до них мають приєднатися підрозділи армії США, що знаходяться в інших країнах Балтії та в Польщі.

  У ході маршу передбачені зупинки з демонстрацією бойової техніки для жителів країн, через які проходитимуть війська. В Естонії намічені дві такі зупинки.

  У матеріалі газети зазначається, що у зв'язку з подіями в Україні, метою цього маршу є демонстрація Росії військової присутності США в рамках операції Atlantic Resolve і показ населенню Східної Європи свою солідарність з ним.

  Видання наводить коментар армійському виданню США Stars and Stripes прес-офіцера командування американської армії в Європі підполковника Крайга Чілдса, який заявив, що довгий і дорогий марш має також військову і політичну мету: продемонструвати здатність НАТО швидко переміщати військову техніку через держави Євросоюзу.

  "Це можливість перевірити готовність частин і в той же час дуже видима демонстрація вірності США своїм союзникам і показ, як НАТО вміє вільно переміщувати збройні сили через кордони союзників", - заявив Чілдс.

  Частини та підрозділи США, що візьмуть участь у марші, виводяться з країн Балтії і Польщі в порядку ротації. На їх місце вже прибули інші підрозділи військ США, в тому числі в Естонію в минулу суботу залізничним транспортом доставлені взвод танків M1A2 з технікою бойового забезпечення і два взводи десантників.

  Попередній матеріал
  Рада хоче заборонити встановлення тарифів на комунальні послуги нижче економічно обґрунтованого рівня
  Наступний матеріал
  У Туреччині заклали будівництво газогону, що постачатиме паливо до Європи

  США у квітні розпочнуть навчання української Нацгвардії

  Столтенберг: НАТО занепокоєне збільшенням кількості військових навчань у Росії

  НАТО продовжує військові навчання у Чорному морі

  Російські військові кораблі та літаки помічені в районі навчань флотів НАТО