noddeat.livejournal.com

Данія конфісковуватиме коштовності та гроші у мігрантів, які просять притулку в країні

Парламент Данії ухвалив закон, що передбачає конфіскацію коштовностей та грошей у мігрантів, які просять політичного притулку.

Попри критику агенції ООН з прав біженців, данський уряд вважає таке рішення справедливим.

Абсолютною більшістю голосів - ухвалив данський парламент контроверсійний закон щодо мігранів. Він передбачає конфіскацію грошей та майна, вартістю у понад 10 тисяч датських крон, це майже чотириста доларів, у тих біженців, що чекають на політичний притулок. Кошти мають покрити вартість проживання та харчування, яке досі оплачували із державних коштів. Не конфісковуватимуть лише особисті речі.

"Зараз до нас прибуває дуже багато мігрантів, а ми - одна з найменших європейських держав, і ситуація з біженцями дуже тисне на економіку. Тому нам треба зменшити ту кількість людей, які їдуть крізь весь ЄС, щоб саме в нас просити політичного притулку", - заявив речник уряду Данії Маркус Кнут.

Окрім конфіскації майна, закон передбачає надання політичного притулку терміном не довше, ніж один рік. Далі дозвіл треба поновлювати. Запросити на постійне проживання родини, що живуть за межами Данії, мігранти, які отримали притулок зможуть не раніше, ніж за три роки. Агенція ООН із прав біженців вважає ці закони недемократичними.

Тим часом, на розгляд Єврокомісії вже подано проект щодо прикордонного контролю в межах вільної для пересування Шенгенської зони. Зараз перевірки на кордонах запровадили на півроку - до травня. А просять продовжити на два роки.  Країни Вишеградської четвірки - Чехія, Польща, Словаччина і Угорщина - скликають надзвичайний саміт з питань міграційної кризи на 15 лютого. За даними міжнародної організації із міграції лише з початку року до країн ЄС морем прибуло понад 47 тисяч мігрантів. А за 2015-й майже 1,1 млн біженців. Німеччина, що  прийняла до себе левову частку мігрантів, сподівається дати раду із потоком біженців.

"Ми повинні знайти розумний баланс і не маємо так швидко піддаватися песимізму. Я вірю, що нам вдасться дати раду із цією ситуацією. Хоча, певна річ, треба суттєво зменшити потік біженців. І ми над цим працюємо", - заявила канцлер ФРН Ангела Меркель.

Усередині країн ЄС, думки суспільства розділилися. Частина мешканців долучається до волонтерських організацій, які допомагають мігрантам. Решта - невдоволені проблемами, що виникають довкола перебування біженців на території їхніх держав. Один з найрезонансніших випадків стався у понеділок у Швеції. Там загинула 22-річна працівниця притулку для юних мігрантів. Поліція затримала підозрюваного, ним виявився 15-річний мешканець закладу для біженців. 

Попередній матеріал
МЗС хоче організувати консультації за участю країн-підписантів Будапештського меморандуму
Наступний матеріал
Порошенко призначив двох суддів КС

Натовп мігрантів намагався взяти штурмом пором, що курсує між Францією та Британією

Якщо ЄС не врегулює міграційну кризу за 2 місяці, Шенгенська зона припинить існування - Туск

У Нідерландах поліція розігнала антимігрантський мітинг вогнепальною зброєю

За 2015 рік ООН нарахувала 244 млн мігрантів

Меркель пообіцяла змусити мігрантів-нападників "відчути силу закону"

5 канал - трансляція наживо