5.ua

Дайджест світових подій: заворушення у Франкфурті, результати виборів у Ізраїлі, Росія без автомобілів

  Сутички у німецькому Франкфурті, Ізраїльський прем'єр іде на політичний рекорд і Росія лишиться без Opel та Chevrolet.

  У сутички з поліцією переросли протести антиглобалістів у німецькому Франкфурті. 88 правоохоронців зазнали поранень. Щонайменше 350 учасників демонстрації затримали. Люди протестували через відкриття нової штаб-квартири Європейського центробанку. Саме цю установу мітингувальники винять у  нав’язуванні політики економії європейським державам. Починалася маніфестація мирно:  люди тримали транспаранти, вигукували антиглобалістичні гасла. Але згодом група радикально налаштованих протестувальників почала кидати каміння у правоохоронців і підпалювати поліцейські машини. Спалахнули сутички. Приборкували антиглобалістів сльозогінним газом і водяними гарматами. 

  Правляча партія прем‘єр-міністра Ізраїлю Біньяміна Нетаньяху здобула перемогу на парламентських виборах. Підраховано майже всі голоси. Результати свідчать про те, що Нетаньяху зможе сформувати коаліційний уряд із правих партій. Після чого він зможе очолити цей орган уже четвертий термін поспіль. Це політичний рекорд в Ізраїлі. За останніми даними, партія "Лікуд", яку очолює Нетаньяху, матиме 30 місць у парламенті Ізраїлю. А її головний конкурент - ліва партія "Сіоністський союз", отримає у Кнесеті на шість крісел менше. Арабські партії, які вперше пішли на вибори об'єднаним списком - на третьому місці. В них 14 депутатських місць. Остаточні результати виборів оголосять 25 березня.

  Автомобілі Opel та Chevrolet не вироблятимуть в Росії. Причиною стало різке падіння продажів, пояснюють в американському концерні General Motors. В 2014 році продажі Chevrolet в Росії впали на 74%, а Opel  - на 86%. Завод у Санкт-Петербурзі законсервують вже всередині 2015 року.

  Попередній матеріал
  Президент підписав зміни до закону про особливе самоврядування на Донбасі
  Наступний матеріал
  Автопогоня в США: порушник продовжував втечу від поліції навіть без одного колеса
  Теги: