смог_Пекін 5.ua

Через смог у Пекіні оголосили найвищий рівень забруднення повітря

  У Китаї тепер через димову завісу не видно сонця. Пекін оголосив найвищий рівень забруднення повітря. Густий смог оповив місто.

  Пекін тоне у смогу, рівень забруднення повітря підвищився там з жовтої до помаранчевої позначки. "Помаранчева тривога" означає призупинення роботи промислових підприємств, будівництва, транспортування матеріалів і відходів та заборону руху для габаритних вантажівок. Як передає Associated Press, рівень забруднення у 6 районах столиці мало не в 10 разів перевищує світові норми.

  "Я встановив повітряні фільтри вдома, коли йду надвір, одягаю маску, а в машині встановив систему очищення повітря", - говорить пекінець.

  Потопає у диму й Індонезія через горіння торфовищ. Вже понад три місяці у 11 провінціях країни палають ліси, їх нелегально підпалюють місцеві підприємці, щоб розчистити площу для пальмових плантацій. Найбільше потерпає південна Суматра, Ріау та центральний Калімантан. Пожежі спричинили збільшення кількості хворих на гострі респіраторні захворювання. За даними Міністерства охорони здоров'я, у семи провінціях країни такий діагноз поставили 500 тис. осіб. Померли від нього майже 20 людей, більшість загиблих - діти.

  Подібні проблеми дошкуляють чи не кожній країні світу, відрізняються лише масштаби бід. Щоб ефективніше з ними боротися та не допустити глобальної кліматичної катастрофи, у Парижі зібрався саміт із кліматичних змін.

  Представники близько 150 держав два тижні обговорюватимуть заходи зі зменшення навантаження на кліматичну систему планети, альтернативні джерела енергії, можливість зменшення викидів до атмосфери та інші питання.

  Національні плани з контролю над кліматичними змінами вже оприлюднили 183 країни. Вони заздалегідь визначили, які зобов'язання готові на себе взяти та як боротимуться з глобальними кліматичними проблемами.

  Людмила Панасюк, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Сьогодні суд у справі Надії Савченко розпочався з перерви
  Наступний матеріал
  СБУ блокувала канал переправлення дизпалива до так званої "ДНР"
  Теги:
  Loading...