Фото slate.com

Чехія та Німеччина поновили перевірки документів на спільних із Австрією кордонах

  Усі три країни входять до шенгенської зони. Першим про таке рішення оголосив Берлін.

  Німці пояснили, що таким чином хочуть сповільнити хвилю нелегальних мігрантів та біженців, яка накрила країну, повідомляє AP. Лише одне місто - Мюнхен - за минулі вихідні прийняло 15 тис. людей. Більшість із них приїхали поїздами із Австрії, а туди потрапили через Угорщину та Балкани.

  Кожен випадок німцям необхідно перевірити, чи заслуговує він на статус біженця, тобто чи зможе людина залишитися в Німеччині. Оскільки усе це займає чимало часу, то німці вирішили відсіяти бодай частину мігрантів на в'їзді до країни. У сусідній Чехії злякалися, що із закриттям німецького шляху мігранти можуть кинутися до них. І також вирішили поновити перевірки документі на кордоні.

  "Німеччина тимчасово запроваджує контроль документів на кордоні з іншими країнами ЄС. У першу чергу, на кордоні з Австрією. Мета цих заходів - обмежити приток мігрантів до Німеччини. Це необхідно з міркувань безпеки. І це передбачено Шенгенською угодою. Усіх проблем це не вирішить, але дасть нам трохи часу, щоб навести лад. Ми посилаємо сигнал іншим державам - тягар від надмірної кількості біженців необхідно розподілити по всій Європі", - зазначив міністр внутрішніх справ Німеччини Томас де Мезьєр.

  Попередній матеріал
  Бойовики з гранатомету обстріляли українські позиції у Щасті – штаб АТО
  Наступний матеріал
  Американський експерт пояснив, чому бойовики припинили вогонь на Донбасі