Буремна погода в різних куточках планети дошкуляє, але змушує шукати нові способи долати її наслідки. У Південній Америці зима. Аргентина потерпає через сезонні зливи та повені. Найбільше дісталося місту Лухан. У тамтешній річці рівень води піднявся більш ніж на чотири метри, чимало вулиць затопило. Із провінції Санта-Фе близько 10 тис. людей евакуювалися через повені. Потерпають від високої води і в Буенос-Айресі. Дощі не припиняються вже тиждень, і колектори не витримують навантаження. Аргентинці дорікають владі, що повені стаються щороку, та влада нічого не робить.
Доки Аргентину заливає, Болівію засипає снігом. Через снігопади довелося закрити траси між трьома департаментами - там надто слизько. Там, де дороги поки відкриті, чимало водіїв змушені зупинятися на кілька годин через густий туман, який з'являється через різке похолодання. У горах за добу випало до 15 см снігу. На дорогах затори та численні дрібні аварії. У місті Оруро через мороз закрили школи.
А у Північній Америці, де літо і спека, зовсім інші проблеми. У південній частині Каліфорнії, яка потерпає від страшної посухи, вигадали новий спосіб боротьби з негодою. Резервуари з питною водою засипають чорними пластиковими кульками. Здається дивним, але це працює. Кульки не дають воді випаровуватися та перешкоджають розмноженню водоростей. На півдні зараз майже всю воду імпортують з прохолодніших регіонів. Посуха в Каліфорнії триває вже четвертий рік. За цей час довелося впровадити чимало засобів економії, зокрема - перше в історії країни обов'язкове скорочення витрат води в містах.
Марина Кафтан, "5 канал".
Нагадаємо, спека у Європі паралізує рух водного транспорту і залишає людей без світла через перебої в електромережах.