Окупаційні війська
elise.com.ua

Бундестаг стурбований через німців, які воюють на Донбасі на боці терористів - ЗМІ

  Низка депутатів бундестагу зажадала від спецслужб Німеччини зібрати повну інформацію про кількість німецьких громадян, які воюють на боці проросійських сепаратистів на сході України, і способах їх вербування.

  Зокрема, голова парламентського комітету з внутрішньої політики Вольфганг Босбах заявив газеті Die Welt, що необхідно вивчити представлені виданням дані про участь громадян Німеччини в українському конфлікті, передає Deutsche Welle.

  За словами Босбаха, зараз потрібно перевірити, "чи існує загроза внутрішньої безпеки" від тих осіб, хто повертається в Німеччину з бойових дій на Донбасі. Він також додав, що правоохоронні органи ФРН повинні прояснити, чи можна залучити таких громадян до відповідальності як членів або прихильників терористичних організацій, а також довести склад злочину.

  Водночас заступник голови фракції "Зелених" у бундестазі Костянтин фон Нотц відзначив проблематичність винесення покарань для співгромадян, які воювали в Україні. За його словами, якщо проти них "немає конкретних звинувачень, такими випадками повинні займатися органи юстиції".

  Крім того, представник парламентської опозиції підкреслив, що "було б невиправдано записувати тих, хто повернувся, до носіїв загрози для внутрішньої безпеки Німеччини". Він також відкинув пропозиції про позбавлення таких людей німецького громадянства, якщо вони мають подвійне.

  Раніше видання Die Welt повідомило, що на Донбасі воюють близько 100 громадян Німеччини. Більшість з них - переселенці з республік колишнього Радянського Союзу, деякі пройшли службу в рядах бундесверу.

  Попередній матеріал
  Український боксер В'ячеслав Глазков виборов право на бій із Володимиром Кличком
  Наступний матеріал
  За добу терористи сім разів обстріляли Широкине та Чермалик - прес-офіцер сектору "М"

  Порошенко вирушив до Німеччини з дводенним візитом

  Німеччина і надалі допомагатиме Україні у встановленні миру - Штайнмаєр

  В Німеччині вважають, що Мінські угоди - діють

  Євросоюзу варто створити власну армію - міноборони Німеччини