sokrytoe.org

Британський експерт: "Російські війська набагато слабкіші, ніж Путін хоче, щоб ми думали"

  Єдиний козир Кремля – його готовність ризикувати та порушувати правила в надії, що його опоненти виявляться більш розумними і обережними

  23 лютого американський інформаційний сайт Vox опублікував статтю провідного британського експерта з питань Росії Марка Галеотті про стан збройних сил РФ під назвою "Не купуйтесь на обман: російські війська набагато слабкіші, ніж Путін хоче, щоб ми думали".

  Автор запевняє, що на підставі вторгнення до Криму, на Донбас і в Сирію не можна судити про стан російської армії в цілому. Показуючи Заходу лише добірні військові частини, Путін сильно перебільшує російську військову міць, сподіваючись залякати світове співтовариство і здобути більший вплив.

  На думку експерта, російська збройна потуга сьогодні складається як з її фактичної сили, так із її сприйняття у світі. У певному сенсі йдеться про психологічну операцію зі створення видимості військової могутності, пише Марк Галеотті.

  Зрозуміло, сьогоднішні російські збройні сили вже далекі від того жалюгідного стану, в якому перебували в 1999 році, однак переоцінювати рівень їх модернізації експерт вважає помилкою.

  Він пише: "Об'єктивно кажучи, Росія не є великою державою. У неї є ядерна зброя, але великої практичної користі від неї немає. Переозброєння коштує грошей, до того ж російська економіка залежить від цін на нафту, яка зараз не варта майже нічого. Російська економіка займає у світі 13-те місце, Росія знаходиться за цим показником між Австралією і Іспанією. Її економіка вдвічі менше економіки Франції і в 14 разів менше економіки США. Навіть до обвалу рубля Росія могла собі дозволити витрачати на оборону в сім разів менше, ніж США".

  Тому "єдиний козир Кремля – його готовність ризикувати та порушувати правила в надії, що його опоненти виявляться більш розумними і обережними, та будуть готові йти на поступки, не наважуючись заявити, що він блефує", – запевнив Марк Галеотті.

  За його словами, зараз "тільки страх змушує Захід розмовляти з Путіним і робити кроки назустріч Росії… Наша паніка і перебільшення не тільки заохочує його застосовувати силу і вдаватись до нових авантюр, а й дає йому більший глобальний вплив, ніж заслуговує лідер деградуючої, бідної, малонаселеної країни, яка застрягла між процвітаючою Європою і зростаючим Китаєм. Зараз Захід – це PR-команда Путіна".

  Висновок Марка Галеотті такий: "Навіть Путін не є божевільним або фанатиком, і люди навколо нього – це здебільшого корисливі прагматики. В кінцевому рахунку, не піддаватись обману і не давати Путіну досягати геополітичних цілей через погрозу зброєю – може бути найбільш ефективною відповіддю на його істерики".

  Нагадаємо, після більше двох років пропагандистської істерії, "антисанкцій" та "імпортозаміщення"
  на початку лютого Росія уперше за 2,5 роки попросила у Заходу грошей в борг.

  Попередній матеріал
  СБУ випровадила скандальну екс-редакторку "Інтера" з України
  Наступний матеріал
  У Харкові спецслужби попередили ядерний викид
  Теги:
  Loading...

  Заяву України про незаконні і дискримінаційні обмеження в торгівлі з боку Росії підтримала низка країн

  Висловлювання російських чиновників щодо пісні Джамали - "це лише квіточки", весь "бруд" ще попереду - експерт

  Ердоган звинуватив Росію в черговому порушенні турецького повітряного простору

  Між Росією і Туреччиною може спалахнути "гаряча війна" - Могеріні

  НАТО збільшує витрати на оборону через агресію Росії проти України

  Капітан Вадим Махно: Російської імперії більше не буде ніколи – вони самі її вбили