cont.ws

Британські ЗМІ: Росія погрожує ядерними ракетами у випадку постачання зброї Україні

  Британські ЗМІ повідомляють, що Президент Росії Володимир Путін використовує погрози ядерною зброєю для того, щоб змусити НАТО відійти подалі від російського кордону і залишити Балтію і Україні один на один з Кремлем.

  Про це пише британське видання The Times з посиланням на записи розвідників США після таємної зустрічі з колегами з Москви, передає видання Gazeta.ua.

  У повідомленні йдеться, що західні силовики радять серйозно почати готуватися до наступу Росії на Балтію і очікувати найближчим часом активних дій по дестабілізації Естонії, Латвії та Литви. Гіпотетично, Кремль може зробити це за допомогою російськомовного населення і кібератак.

  Повідомляється, що під час зустрічі, російські розвідники попередили, що Путін готовий рішуче відповісти на будь-які спроби посилити присутність НАТО в Балтії. При цьому Москва готова "застосувати як ядерна зброя, так і неядерні засоби".

  Зокрема, Кремль готовий використати ядерну зброю у відповідь на будь-які спроби повернути Крим в підпорядкування України. Також Москва готова "застосувати силу", якщо НАТО передасть озброєння Києву і тим самим спробує допомогти повернути під свій контроль окуповані території Донбасу.

  "Російські військові також підкреслили, що Балтійські країни вони розглядають так само, як і Україну, і готові до рішучих дій", - йдеться в статті.

  Видання пише, що російські сили в Східній Європі і Балтії значно переважають сили НАТО. Москва провела військові навчання, одним із сценаріїв яких було наступ з території Калінінградської області. Американські військові кажуть, що незважаючи на економічне виснаження і санкції, Москва все ще розглядає можливість дестабілізації Литви, Латвії та Естонії.

  Експерти висловлюють думку, що Росія буде діяти в Балтії значно рішучіше, ніж в Україні. При цьому, вона ретельніше буде приховувати участь своїх військових і певний час уникати перекидання важкого озброєння. Кремль спробує змусити російськомовне населення почати повстання, щоб виставити НАТО агресором і тільки тоді застосувати військову силу.

  Зокремв в Пентагоні, на тлі російської агресії, створено відділ ядерної безпеки. Рішення про створення ядерного відділу було прийнято у зв'язку з рекомендаціями після перевірки стану військових ядерних об'єктів США. Відділ має запрацювати в повній мірі до кінця весни. Раніше командувач NORAD заявив, що США і Канада можуть втратити здатність захиститися від ядерної зброї Росії.

  Попередній матеріал
  Те, що ми маємо з курсом долара, теж є реформою – депутат
  Наступний матеріал
  Західні партнери України задоволені реформами - нардеп

  У НАТО засудили погрози РФ зробити данські кораблі мішенню російських ядерних ракет

  Російський посол пригрозив Данії ядерним ударом

  Росія перетворює Крим у ядерну базу – Джемілєв

  Екс-головнокомандувач військами НАТО в Європі розповів, які кроки необхідні для стримання агресії РФ