gov.uk

Британські винищувачі перехопили російський розвідувальний літак біля Естонії

  Дислоковані в регіоні британські реактивні винищувачі Typhoon виявили та провели геть російського літака-розвідника у міжнародному повітряному просторі поблизу Естонії.

  Вони моніторили усі дії і пересування російського розвідника, доки той не полишив регіон, передає Gov.uk. Подія мала місце учора, 12 травня.

  Перехоплення відбулось після того, як 175 службовців і ще два літаки Королівських ВПС приєдналися до великих військових навчань в Естонії, в рамках гарантій безпеки НАТО країнам Балтії.

  Під час навчань Steadfast Javelin на цьому тижні, 13000 військовиків та резервістів тренувались захищати позиції проти нападу землі і повітря. Національні військові навчання були узгоджені з НАТО, і залучили учасників із США, Бельгії, Німеччини, Польщі, Голландії та Латвії.

  Великобританія надала другий за величиною контингент із 120 солдатами з 2-го батальйону Йоркширського полку. Ще 55 службовців Королівських ВПС забезпечують роботу двох реактивних літаків Hawk, які надають підтримку з повітря разом американськими "винищувачами танків " А-10. Британські солдати грають роль атакуючих сил, у партнерстві з аналогічним підрозділом армії США, і працюють в складі естонської піхотної бригади.

  Участь персоналу Великої Британії у навчаннях має на меті допомогти розвинути здатність естонського війська у розгортанні, підтримці і боротьба з великими силами ворожої піхоти, а також подальшого вдосконалення оперативної сумісності бойових одиниць Британії і НАТО.

  Держсекретар оборони королівства Майкл Фаллон з цього приводу сказав: "Такі повітряні перехоплення підкреслюють життєву важливість вкладу Великої Британії у місію повітряної поліції в Балтії. Роль Британії у захисті повітряного простору НАТО та участь наших службовців у навчаннях в Естонії продемонстрували нашу відданість колективній обороні НАТО і значення професіоналізму наших Збройних Сил у поліпшенні військових можливостей наших союзників".

  Чотири британські винищувачі недавно передислоковані на авіабазу Амарі в Естонії в рамках Балтійської місії повітряної поліції НАТО. Вони працюють разом з норвезькими літаками з травня по серпень 2015 року, щоб забезпечити повітряний простір НАТО над країнами Балтії в Латвії, Естонії та Литві, яким бракує власних сил протиповітряної оборони.

  Попередній матеріал
  Система перепусток на лінії зіткнення на Донбасі обмежує можливість людей покинути зону конфлікту - ОБСЄ
  Наступний матеріал
  Процедура зняття депутатської недоторканності з Мельничука і Клюєва триватиме близько місяця - Пинзеник

  Путінські спецслужби проводять чистки серед терористів - аудіоперехоплення СБУ

  СБУ перехопила розмову терористів про загибель російського найманця на Донбасі

  Латвія перехопила над Балтикою черговий російський військовий літак

  З'явились фото перехоплення військових літаків РФ над Балтикою