Єлизавета II
5.ua

Британська королева пообіцяла тиснути на Росію через конфлікт на Донбасі

  Із тронною промовою у парламенті виступила Королева Великої Британії Єлизавета II.

  Вона прибула у Вестмінстер у позолоченій кареті з Букінгемського палацу. Церемонія супроводжувалася низкою стародавніх звичаїв, наприклад, символічне взяття у заручники одного з депутатів Палати Громад - як гарант повернення королеви назад у свою резиденцію.

  Єлизавета відкрила першу сесію парламенту нового скликання,представила нову програму уряду. Цю промову підготували члени кабінету міністрів. Єлизавета, за традицією, озвучила її без жодних власних коректив. Одним із головних пунктів промови стало оголошення про проведення референдуму щодо подальшого перебування Великої Битанії у Євросоюзі.

  Прем'єр-міністр Сполученого Королівства Девід Кемерон обіцяв переглянути умови членства в ЄС і провести референдум до кінця 2017 року. Крім того, в посланні порушили такі питання, як протидія тероризму, обмеження припливу мігрантів у країну, та надання ширших повноважень парламенту Шотландії . У своїй промові Єлизавета згадала і про міжнародні відносини - зокрема про ситуацію в Україні. Монарх пообіцяла тиснути на Росію, щоб та не втручалася у справи сусідньої держави.

  "Мій уряд і далі чинитиме тиск на Росію, щоб забезпечити дотримання територіальної і суверенної цілісності України, і наполягатиме на повній реалізації мінських угод", - заявила королева.

  Попередній матеріал
  Перемир'я в Широкиному припинилось на наступний день після його запровадження - боєць "Азову"
  Наступний матеріал
  Жодні переговори про обмін російських ГРУшників не ведуться - Наливайченко

  У навчаннях НАТО візьме участь найбільший військовий корабель Британії

  Порошенко каже, що задоволений рівнем співпраці з Великою Британією

  Винищувачі НАТО перехопили два російські бомбардувальники Ту-95 біля повітряного простору Британії

  Британські винищувачі перехопили російський розвідувальний літак біля Естонії