Саакашвілі 5.ua

Боротися із Росією будемо спільними зусиллями і доведемо цю боротьбу до перемоги - Саакашвілі

  Сьогодні, 8 серпня - сьома річниця вторгнення військ Російської Федерації до Південної Осетії та Абхазії.

  Рівно сім років тому почалася російсько-грузинська війна, яку ще називають "п'ятиденною". У відповідь на численні провокації Грузія ввела війська до самопроголошеної республіки Південна Осетія.

  Москва відреагувала жорстко - почала операцію з промовистою назвою "Примус до миру". Під надуманим приводом захисту національних меншин ввела на грузинську територію бронетехніку та авіацію, почала інтенсивні бомбардування. Зокрема, міст Поті та Горі. Війна тривала п'ять днів. Жертвами конфлікту, за різними даними, стали від 400 до 600 людей. Усе закінчилося визнанням незалежності Південної Осетії Росією, Венесуелою, Нікарагуа і Тувалу. Решта світу самопроголошену республіку не визнає. Грузія вважає Південну Осетію окупованою територією. Біженцями після конфлікту 2008 року стали близько 20 тис. людей.

  З нагоди сьомих роковин вторгнення росіян до Грузії, глава Одеської облдержадміністрації, колишній президент Грузії Міхеіл Саакашвілі оприлюднив відеозвернення. Він пообіцяв українцям, що боротися з Росією будемо спільно.

  "Гаслом тих днів стало: "Грузія ніколи не здається". До Тбілісі прилетіли лідери європейських країн, включаючи Президента України, і встали з народом. В результаті такої єдності і загальної міжнародної підтримки Путін був змушений зупинитися біля кордонів Тбілісі. Попри захоплення додаткових шматків нашої території, Росія не могла вирішити жодне зі своїх стратегічних завдань. Грузія продовжувала розвиватися, Євросоюз оголосив про створення програми "Східного партнерства", практично ніхто не визнав захоплення території. Сьогодні ця боротьба продовжується в Україні. Спільними зусиллями ми доведемо цю боротьбу до перемоги", - сказав Саакашвілі.

  Нагадаємо, напередодні одеські активісти прийшли висловити солідарність із грузинським народом до консульства Грузії.

  Попередній матеріал
  Внаслідок нічних обстрілів у секторі "М" поранено українського військового
  Наступний матеріал
  СБУ викрила канал міжнародного зв'язку терористів "ДНР" та "ЛНР"
  Теги:
  Loading...