Боргова криза в Греції: черги громадян біля банкоматів та екстрена зустріч міністрів фінансів Єврогрупи

  До банкоматів у грецьких містах вишукувалися черги: громадяни намагаються отримати готівку на тлі повідомлень про близькість дефолту.

  З середини червня з рахунків зняли 4 млрд євро. Водночас зростає попит на автомобільне пальне. Асоціація АЗС Греції запевняє, що перебоїв з постачанням бензину немає. Тим часом У Брюсселі зібралися міністри фінансів Єврогрупи. Учасники вдаються до нових спроб знайти вихід із боргової кризи Греції. Попередні консультації закінчилися безрезультатно. Греція не поступається вимогам кредиторів щодо суворої бюджетної економії. Якщо Афіни до вівторка не отримають грошей від МВФ, уряд буде змушений оголосити про дефолт. Наступного тижня Греція проведе референдум щодо плану економічного порятунку країни. Про це заявив прем'єр-міністр Алексіс Ціпрас.

  "Я неприємно здивований рішенням грецької влади провести референдум, яка фактично відхилила пропозиції усіх трьох інститутів і запропонувала парламенту провести референдум. І з тією ж негативною порадою прем'єр  звернувся до народу Греції. Це сумне рішення для країни, яке зачинило двері для подальших переговорів. Сьогодні на консультаціях ми неодмінно заслухаємо міністра фінансів Греції щодо цього", - заявив Єрун Дейсселблум, глава Єврогрупи.

  Попередній матеріал
  Україна подвоїла чисельність сил АТО на Донбасі - Порошенко
  Наступний матеріал
  Греція і ЄС взаємно відхилили пропозиції одне одного щодо фінансового майбутнього Афін