capital.ua

Близько тисячі мігрантів прорвалися до Македонії попри посилений захист кордону

  Майже тисяча нелегальних мігрантів змогли прорватися з Греції до Македонії, де через ситуацію з біженцями оголошено надзвичайний стан.

  Як повідомляє BBC Russian, щонайменше десяти постраждалим знадобилася медична допомога. Після закриття кордону кілька тисяч людей провели ніч біля пропускних пунктів, а вранці в п'ятницю спробували прорватися на територію Македонії.

  Поліція країни застосувала сльозогінний газ для розгону натовпу біженців. В ООН висловили у зв'язку з цим стурбованість.

  20 серпня влада Македонії оголосила режим надзвичайної ситуації на кордоні з Грецією через зростаючий потік біженців у країну. Влада Македонії раніше повідомила, що за останні два місяці понад 44 тисяч осіб спробували проїхати через територію Македонії далі на північ Євросоюзу.

  Більшість мігрантів прибувають на кордон Македонії з Сирії, Іраку та Афганістану через Грецію. Країна стала найбільшим транзитним пунктом на шляху мігрантів, що намагаються дістатися до країн-членів ЄС. 10 серпня Європейський Cоюз схвалив виділення 2,4 млрд євро країнам-членам ЄС на оновлення програм для вирішення проблеми нелегальної міграції. Найбільші суми отримають Італія і Греція, які змушені давати собі раду з найбільшим напливом мігрантів, головним чином з районів конфліктів в Африці та на Близькому Сході.

  Нагадаємо, українські прикордонники у взаємодії зі співробітниками інших правоохоронних органів та прикордонників країн ЄС за два місяці затримали майже 700 нелегальних мігрантів, які прямували до країнам ЄС.

  Попередній матеріал
  У Сирії бойовики бульдозером зруйнували півторатисячолітній храм
  Наступний матеріал
  Геращенко: Питання особливого порядку самоврядування в деяких районах Донбасу є найбільш дискусійним у ВР
  Теги:
  Loading...