nahnews.com.ua

Близько 40 країн підтримують обмеження на використання вето в ООН

  Майже 40 країн вже підтримали ініціативу Франції щодо добровільної відмови від застосування права вето в ООН у випадках, коли потрібно вжити термінових заходів для припинення масових військових злочинів.

  Про це повідомляє видання ZN.UA. Такі дані навів заступник офіційного представника МЗС Франції Олександр Жоржині.

  "Ініціатива Франції з регулювання вето у випадках масових звірств знайшла широкий відгук в Організації Об'єднаних Націй і міжнародному співтоваристві. Майже 40 країн офіційно висловили свою підтримку в рамках останнього засідання ООН і багато інші проявляють інтерес", - заявив Олександр Жоржині.

  "Ми активно обговорюємо це питання, зокрема у зв'язку з 70-ю річницею Організації Об'єднаних Націй у вересні, як подальший крок у мобілізації міжнародного співтовариства", - додав він.

  Також підтримав ініціативу постійний член РБ ООН - Великобританія. Дана ініціатива була висунута Францією ще в 2013 році, проте розмови про це активізувалися після одноосібного накладання Росією вето на ідею створення міжнародного трибуналу, щоб притягнути винних у катастрофі MH-17 в Донецькій області, в результаті чого загинуло 298 осіб.

  Зазначається, що ініціатива Франції не передбачає відмову від права вето. вона лише передбачає консенсусну відмову п'яти постійних членів у добровільному порядку від використання права вето у випадку, коли на кону відповідальність за військові злочини. 

  Нагадаємо, представник США в ООН Саманта Пауер заявила, що накладене Росією вето на резолюцію щодо створення міжнародного трибуналу у справі MH17 не стане на заваді розслідування.

  Попередній матеріал
  СБУ затримала терористів, які брали участь у захопленні органів місцевої влади на Донеччині
  Наступний матеріал
  Цього місяця розпочнеться підготовка до впровадження 4G в Україні
  Теги:
  Loading...