dt.ua

Білий дім оприлюднив оновлену стратегію нацбезпеки

  У США оприлюднено оновлену стратегію національної безпеки.

  Окремим пунктом у документі визначили - стримування російської агресії, якщо знадобиться - то і протягом тривалого часу. 

  Також Вашингтон бере на себе зобов'язання укріпити європейську безпеку і іншими способами: посиленням обороноспроможності, укріпленням європейської енергетичної незалежності, підтримкою розвитку країн східної Європи.

  Питання надання Україні летальної зброї поки не вирішено – в Білому Домі зауважили, що такий крок потребує консультацій з усіма партнерами США.

  Окремо у тексті документу йдеться про готовність Америки поглиблювати співпрацю з Україною, Грузією та Молдовою і чинити подальший економічнйий тиск на Москву. Водночас США готові - і до співпраці з Москвою - якщо та перегляне свою політику і обере шлях мирного співробітництва та поваги до суверенітету сусідніх держав.  

  "Агресія Росії проти України - це неприпустиме порушення усталених міжнародних законів та норм. Спільно з нашими європейськими союзниками ми створили коаліцію партнерів по усьому світу, щоби чинити на Москву політичний та економічний тиск. Дії Росії не мають залишитися без наслідків, як це було після її вторгнення до Грузії. Ми продовжимо посилювати такий тиск, допоки федерація не змінить курс", - заявив радник президента США з національної безпеки Сюзан Райс.

  Попередній матеріал
  Пропозиції Німеччини та Франції з урегулювання протистояння на Донбасі можуть спрацювати - Порошенко
  Наступний матеріал
  Бальцерович: Сьогодні Україна - перша лінія захисту Європи від агресії РФ

  США нададуть Україні високоточну зброю тільки у випадку широкомасштабної війни – Маломуж

  США не повинні втручатися в усе, що відбувається у світі - Обама

  Конгрес США готовий до радикальних дій, якщо Обама не дасть Україні зброю - Маккейн

  Держсекретар: США будуть гарантом миру в Україні, але очікують сприяння від РФ