vmeste-s-rossiei.mid.ru

Білорусь відмовилася постачати в РФ дешевий бензин

  Білорусь відмовляється постачати в Росію нафтопродукти в узгоджених раніше обсягах.

  Про це повідомляє видання "Ведомости" з посиланням на трьох федеральних чиновників і близьке до переговорів двох країн джерело.

  Поставки нафти і бензину - частина домовленостей Росії і Білорусії про створення з 2015 року Євразійського економічного союзу. Росія зобов'язалася поставляти Білорусі нафту за внутрішніми цінами, а Білорусія у відповідь - нафтопродукти. Згідно з планом на 2015 рік, Росія повинна поставити 23 млн тонн нафти, Білорусія - 1,8 мільйона тонн нафтопродуктів.

  Як йдеться у повідомленні, однак через девальвацію російського рубля ціни на нафтопродукти в РФ стали нижче експортного паритету (експортна ціна мінус мито і транспортні витрати), тому Білорусії стало вигідніше поставляти бензин в інші країни.

  У Росії держава не дає цінам швидко рости слідом за експортною альтернативою, пояснює один з чиновників: "Може пройти 5-6 місяців, перш ніж вони зрівняються".

  На переговорах, що відбулися з цього питання, білоруська делегація послалася на протокол, підписаний у травні 2014 року. Згідно з цим документом, якщо ціни на російському ринку істотно нижче експортного паритету, Білорусія може ініціювати консультації про тимчасове скорочення поставок.

  В повідомленні йдеться, що згідно з тим же протоколом, на зниження поставок бензину Росія може відповісти зниженням поставок нафти - на 5 тонн за кожну нереалізовану тонну нафтопродуктів. При цьому російський бюджет навіть виграє від такого маневру, оскільки непоставлену Білорусії нафту можна експортувати, і бюджет отримає мита, зазначив один зі співрозмовників видання.

  Переговори білоруської та російської делегації, продовжаться 16 березня в Москві.

  Нагадаємо, Олександр Лукашенко, нещодавно, заявив, що розраховує на початок доброго діалогу у відносинах по лінії Білорусь-ЄС.

  Попередній матеріал
  Засідання Погоджувальної ради ВРУ. Наживо
  Наступний матеріал
  Туск: Той, хто вважає, що Путін виявить добру волю - або наївний, або брехун

  Лукашенко анонсує "початок доброго діалогу" між Білоруссю і ЄС

  Білорусь відкрита до конструктивного діалогу з НАТО - Лукашенко

  Лукашенко наказав армії звітувати про готовність захищати цілісність Білорусі

  Лукашенко і Назарбаєв є слабкими ланками в пострадянській геополітиці Кремля – експерт