Twitter

Біля штаб-квартири ООН вперше в історії підняли прапор Палестини

  Біля штаб-квартири ООН у Нью-Йорку вперше в історії підняли палестинський прапор.

  Як повідомляє BBC Україна, Генеральна Асамблея ООН раніше проголосувала за рішення додати до державних прапорів біля входу в штаб-квартиру організації прапори Палестинської автономії і Ватикану. Наразі вони мають в ООН статус спостерігачів.

  Незадовго до церемонії підняття прапора в ООН виступив палестинський лідер Махмуд Аббас. Він звинуватив Ізраїль в агресії і недотриманні укладених угод.

  "Ізраїль має взяти на себе всю відповідальність держави-окупанта", - заявив Аббас у своїй промові. "Переговори заради переговорів далі безглузді. Зараз необхідно мобілізувати зусилля світової спільноти, щоб забезпечити закінчення окупації відповідно до законних міжнародних рішень", - наголосив голова Палестинської Національної Адміністрації.

  Прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху назвав промову Аббаса "брехливою та провокаційною".

  Статус спостерігача в ООН Палестинська автономія отримала при голосуванні в листопаді 2012 року. Для отримання повноправного членства в організації державі необхідно схвалення Ради Безпеки, проте представники США неодноразово заявляли, що можуть накласти вето на пропозицію визнати автономію повноправним членом організації.

  Нагадаємо, у червні делегація Палестини подала позов до Міжнародного кримінального суду проти Ізраїлю. У позові палестинці звинувачують Ізраїль у злочинах, скоєних на Західному березі річки Йордан і в ході конфлікту в секторі Газу в 2014 році. В поданих до суду матеріалах також повідомляється про незаконне будівництво ізраїльською стороною поселень на Західному березі. Ізраїльська влада відкидає звинувачення.

  22 червня оприлюднила звіт комісія ООН, створена для розслідування подій в секторі Газа у період з 8 липня по 25 серпня 2014 року під час проведення Ізраїлем військової операції "Рубіж оборони". Співробітники ООН прийшли до висновку, що обидві сторони конфлікту порушували міжнародне законодавство і допускали серйозні порушення прав людини.

  Попередній матеріал
  Експерт: Близький Схід – це зона інтересів США, Росія намагається зламати ситуацію
  Наступний матеріал
  Tesla представила свій новий електрокар Model X
  Теги:
  Loading...