штаб-квартира ООН
5.ua

Біля штаб-квартири ООН у Нью-Йорку незабаром з'явиться прапор Палестини

  За відповідну резолюцію проголосували на 69-й сесії Генеральної Асамблеї.

  У документі є рішення підняти поруч із прапорами держав-членів організації стяги держав-спостерігачів, повідомляє AP. За висловилися 119 членів, проти - 8, ще 45 - утрималися. Серед тих, хто утримався більшість країн Євросоюзу. Вивісити прапор мають до кінця місяця.

  Окрім Палестини, в ООН є ще один спостерігач - Ватикан. Утім, його представники заявили, що поки що не знають, чи хочуть, щоб їхній прапор висів поруч із палестинським, тому попросили прибрати згадку про Ватикан з остаточного тексту резолюції. Палестинці - сприймають згоду на вивішування прапора біля ООН як крок до подальшого всесвітнього визнання їхньої державності. А от ізраїльтяни обурені резолюцією.

  "Сьогоднішнє голосування - це підтвердження легітимності прагнень палестинського народу, прагнень співіснувати з іншими народами світу та мати право на самовизначення, самим керувати власним життям і власною долею в незалежній державі", - зазначив посол Палестини при ООН Ріяд Мансур.

  "Хай жодна людина в цьому залі не впадає в оману через результати цього голосування. Якби палестинці запропонували, асамблея проголосувала б за те, що земля пласка", - відповів посол Ізраїлю при ООН Рон Прозор.

  Попередній матеріал
  Поки не відбудеться суд над затриманими в Україні російськими спецпризначенцями, про їх обмін не йдеться – Матіос
  Наступний матеріал
  У разі скасування закону про ВЕЗ "Крим" кримські татари відмовляться від ідеї продуктової блокади окупованого півострову - Іслямов