Фото expressen.se

Біля берегів Швеції знайшли затонулу російську субмарину

  Шведські водолази в Балтійському морі, неподалік Стокгольма, виявили невеликий затонулий підводний човен Росії.

  Про це повідомляє "Радіо Свобода". Дайвери з приватної фірми "Ocean X-Team", яка виявила човен ще минулого тижня, кажуть, що судно повністю недоторкане, без видимих пошкоджень корпусу" і з закритими люками.

  "Незрозуміло скільки років підводному човну і як довго він пролежав на морському дні, але кириличні літери на корпусі свідчать, що він російський", – повідомив представник фірми "Ocean X-Team" Стефан Хоґеборн.

  За словами представника шведських збройних сил Андерса Калліна, військові поки що не поспішають відкривати міні-субмарину і чекають висновків експертів. Ймовірно, в середині човна є тіла військових.

  Російський підводний човен виявили за півтори милі від східного узбережжя Центральної Швеції. Судно має довжину близько 20 м і ширину 3,5 м. Російська сторона поки що ніяк не прокоментувала заяви, що це може бути її човен.

  У жовтні минулого року шведські військово-морські сили протягом кількох днів проводили операцію з пошуку невпізнаного підводного об'єкта у Стокгольмських шхерах. Приводом пошуків стали дані радіоперехоплення про присутність невідомого підводного об'єкта у шведських територіальних водах. Тоді припускали, що то був незашифрований сигнал про лихо з російського підводного човна, переданий на базу в Калінінград. Російське міністерство оборони це спростувало, заявивши про відсутність аварійних ситуацій з її кораблями.

  Нагадаємо, прем'єр-міністр Швеції Стефан Левен заявив, що в територіальні води країни у жовтні минулого року вдерся невідомий підводний човен.

  Фото expressen.se

  Фото expressen.se

  Попередній матеріал
  Протягом доби бойовики 82 рази відкривали вогонь по позиціях сил АТО
  Наступний матеріал
  В Австралії спалахнула масштабна пожежа