БПЛА depo.ua

Безпілотники НАТО баражуватимуть над Литвою для передачі розвідданих у разі війни

  Натівські безпілотники з 2017 року почнуть виконувати развідувальні польоти над Литвою в рамках проекту альянсу "Системи спостереження з повітря".

  Литва з 2013 року залучена в проект, поряд із ще 14 країнами, його вартість перевищує $ 1,5 млрд, ппередає "Інтерфакс-Україна" з посиланням на повідомлення телеканалу LRT агентство BNS. У разі необхідності развідпольоти безпілотників системи моніторингу НАТО будуть проводитися і в повітряному просторі Естонії, можливо також, що дрони будуть використовуватися і під час проведення в Естонії навчань, повідомили BNS в міністерстві оборони країни.

  "Якщо в разі необхідності НАТО доведеться почати операцію колективного захисту для забезпечення безпеки Естонії або в разі назрівання серйозної кризи в нашому регіоні при необхідності будуть і в нашому небі. Ці літальні засоби можуть почати використовувати і в різних навчаннях НАТО, в тому числі в рамках проведення навчань в Естонії", - повідомив BNS прес-секретар Міноборони.

  "На цей момент рішень щодо використання цих літальних засобів в конкретних операціях або на навчаннях ще не прийнято", -йдеться у повідомленні. Натівські безпілотники - частина СНО. У ньому задіюються півторатонні безпілотники-розвідники. Зазначається, у разі військового конфлікту вони будуть передавати дані про противника, можливих цілях. Літальні апарати такого типу можуть використовуватися і для управління в кризових ситуаціях. Наприклад, у випадку стихійного лиха він може уявити реальний план території, запропонувати найбільш зручні під'їзні шляхи та іншу інформацію.

  Литва виділила на проект СНО майже 5 млн євро, одна з компаній республіки вже працює над створенням програмного обладнання. Перший безпілотник буде представлений в Каліфорнії через три тижні. Підготовка до старту СНО йде і в Європі: в Італії, на Сицилії, на військовій базі США створюється головний опорний пункт для операцій місії. Тут будуть розміщені безпілотники-розвідники, з цієї бази вони піднімуться в повітря для участі в місіях, йдеться в повідомленні.

  Безпілотник вагою 1,5 т може перебувати в повітрі майже добу, підніматися на висоту понад 20 км і спостерігати за місцевістю в будь-яких погодних умовах. Оснащений радарами, детекторами рухомих цілей, термовізуальнимі камерами, іншими засобами спостереження апарат дозволяє вести спостереження за об'єктами, що знаходяться на поверхні землі і води, відстежувати їх переміщення.

  Попередній матеріал
  Яценюк доручив АМКУ притягнути "Газпром" до відповідальності за монополізм
  Наступний матеріал
  В Австралії виявили рідкісного білого горобця

  Естонія прагне до збільшення присутності сил НАТО в країні - прем'єр

  У навчаннях НАТО візьме участь найбільший військовий корабель Британії

  Польща допоможе інтегрувати українських військових до системи НАТО

  Винищувачі НАТО патрулюватимуть у небі над Балтійськими країнами до кінця літа