5.ua

Березовець: Цього разу запровадження санкцій проти РФ далося "з набагато більшою кров'ю"

Подовження санкцій проти Російської Федерації є перемогою України, утім не має впевненості, що за півроку ЄС ухвалить таке ж рішення.

Про це політтехнолог, директор компанії Berta Communications Тарас Березовець заявив в ефірі "5 каналу" під час марафону "Україна понад усе" у понеділок, 21 грудня.

"Цього разу запровадження санкцій далося з набагато більшою кров'ю і набагато складніше. Це поки що, скажімо так, інерція працює в позитивний для України бік, тому що все-таки є співчуття Україні стосовно війни, яку тут розв'язала Російська Федерація, є певні співчуття стосовно наших втрат. Плюс – позитивна новина, що Україна отримає безвізовий режим із Європейським Союзом. Усе це допомогло", - пояснив він.

Водночас Березовець наголосив, що в деяких країнах Європейського Союзу існує сильне проросійське лобі, що ставить під сумнів можливість подовження санкцій проти Російської Федерації по завершенню терміну їхньої дії.

"Дійсно, переговори були дуже складні всередині Європейського Союзу і тиск був страшний з боку росіян, через їхніх лобістів, які активно намагалися цю коаліцію розвалити. У мене особисто немає впевненості, що через півроку вдасться ці санкції подовжити, на жаль. І тому цей результат ми маємо сприймати дійсно як дуже позитивний, як переможний. Тому що могло насправді і спрацювати", - переконаний експерт. 

Як повідомляв 5.ua, сьогодні Європейський Союз офіційно затвердив рішення щодо продовження санкцій проти Росії до липня 2016 року.

Попередній матеріал
Литва запровадила плату за дороги для російських автоперевізників
Наступний матеріал
Науковці виокремили 12 типів веселок