Брюссель непокоїться, чому Угорщина не проводила тендера і підписала контракт саме з російською компанією "Росатом" щодо проектування і будівництва двох нових енергоблоків на угорській АЕС. Поки триває розслідування, європейська спільнота з атомної енергії відмовляється постачати ядерне паливо на єдину в країні атомну станцію "Пакш".
Плідна співпраця між Росією та Угорщиною розпочалася з Нового року. У січні обидві країни уклали низку торговельно-економічних угод. Минулого тижня російський президент завітав до угорської столиці. Тамтешній прем'єр тепло приймав російського лідера, адже давно не приховує, що підтримує політику Кремля. Візит здебільшого був важливий для самого Путіна, щоб показати Євроспільноті, що у нього є друзі серед ЄС і санкцій він не боїться. Під час двосторонньої зустрічі російський президент підтвердив, Москва готова виділити Будапешту пільговий кредит, що покриє до 80% загальних витрат на реалізацію ядерного проекту, та зауважив, що надає кредитові великого значення.
Рішення приховати деякі деталі контракту нібито заради національної безпеки викликало підозру серед критиків Орбана в Брюсселі. Візит Володимира Путіна і підписані договори як у ЄС, так і всередині країни розцінили як посилення енергетичної залежності Угорщини від Росії.
Угорці обурені діями чинного прем'єра й уряду. Свою позицію щодо політики Орбана демонструють багатотисячними протестами. Напередодні, на виборах, позбавили прем'єра конституційної більшості, за допомогою якої Орбан змінював виборче законодавство та тиснув на пресу.
Незалежний кандидат Золтан Кес переміг на довиборах в одному з виборчих округів у місті Веспрем.
Сам угорській прем'єр на своїй сторінці у Facebook написав, що такий невтішний результат для правлячої коаліції свідчить про те, що розслаблятися не можна. Тоді як сам Кес назвав свою перемогу "жовтою карткою" уряду Орбана.