medpred.info

Австрія вимагає кардинального перегляду політики сусідства Євросоюзу

  На тлі напружених відносин ЄС з Росією Австрія наполягає на нових підходах у побудові майбутньої європейської політики сусідства.

  Про це заявив глава МЗС Австрії Себастіан Курц під час зустрічі зі своїми колегами з інших країн-членів ЄС у Ризі, передає Deutsche Welle із посиланням на агенцію AFP.

  За його словами, метою нової політики має стати створення миру та стабільності, "а не нових розмежувальних ліній в Європі".

  Окрім того, очільник австрійського дипломатичного відомства виступив за залучення "сусідів наших сусідів" до переговорів. Згідно зі словами Курца, слід припинити практику, коли політика Євросоюзу стає "пробою на міцність для таких країн, як Україна, Грузія та Молдова".

  На тлі конфліктів в Україні, Сирії та Лівії, на думку австрійського міністра, має постати питання, чи "Східне партнерство" у тому вигляді, у якому його задумували, узагалі діє".

  "На даний момент ми не лише на сході, а й на півдні ЄС переживаємо дуже багато нестабільності", - додав Курц.

  Нагадаємо, європейська політика сусідства спрямована на поглиблення політичних та економічних відносин із країнами-сусідами Євросоюзу. На реалізацію цієї програми з 2014 по 2020 рік загалом ЄС має витрати 15,4 млрд євро.

  Попередній матеріал
  На Схід вирушили 65 новобранців полку "Азов"
  Наступний матеріал
  Московський Червоний Хрест планує відправити на Донбас ще один конвой

  Троє бійців АТО повернулися з реабілітації в Австрії

  В Австрії вперше за 100 років схвалили поправку до закону про іслам

  Президент Австрії висловився проти посилення санкцій до Росії

  Порошенко закликав Австрію допомогти у розслідуванні злочинів режиму Януковича