akcent.org.ua

Авіація ЗС РФ укотре вторглась у чужий повітряний простір – тепер у Грузії

  Грузія звинуватила Росію у двох порушеннях повітряного простору країни, однак у Кремлі усе традиційно заперечують.

  Російський військовий вертоліт порушив повітряний простір Грузії – таку заяву місцевого Міноборони видання Meduza. Як заявили представники оборонного відомства Грузії, "російський вертоліт перетнув окупаційну лінію (між вільною територією країни та загарбаною РФ Південною Осетією – 5.ua) і через кілька хвилин повернувся назад".

  Подробиці події навело грузинське МЗС, передає "Грузія Online". Дипломати поширили заяву, в якій зазначили, що порушення повітряного простору протягом останніх двох днів було зафіксовано уже двічі. "9 грудня 2015, приблизно о 18:48, незаконно розміщений в Цхінвальському регіоні російський безпілотний літальний апарат порушив повітряний простір, контрольований центральною владою Грузії, перелетівши над сторожовими постами МВС Грузії, розташованими в селах Кошка та Гугутіанткарі Горійського муніципалітету. 10 грудня 2015, приблизно в 12:48, незаконно розміщений в Цхінвальському регіоні російський вертоліт Мі-8 порушив повітряний простір, контрольований центральною владою Грузії, і пролетів над будівлею поліції МВС Грузії в селі Мереті Горійського муніципалітету", – зазначено у повідомленні.

  Грузинські дипломати підкреслили: "Цей провокаційний акт, здійснений проти суверенної держави, є черговим підтвердженням того, що Російська Федерація нехтує фундаментальними нормами і принципами міжнародного права".

  Росія, тим часом, традиційно заперечила усі звинувачення, зазначає Meduza. Представник Міноборони РФ Ігор Конашенков запевнив, що російські вертольоти за останню добу не виконували польотів поблизу грузинського кордону і відкинув звинувачення в порушенні повітряного простору. Свою заяву він здійснив у типовому для нинішнього російського офіціозу хамському стилі. "Коли з'явилася інформація, що примара російського військового вертольота нібито спостерігалася в районі села Мереті-Зардіаанткарі, з'ясувалося, що грузинське Міноборони дізналося про це по "сарафанному радіо" від якихось місцевих жителів, що поділилися своїми видіннями з якимось поліцейським", - заявив офіційний речник путінського війська.

  Нагадаємо, попередня подібна провокація російської авіації проти Туреччини закінчилась для РФ збиттям літака-порушника, у відповідь на що Кремль ініціював хвилю антитурецької істерії у ЗМІ та органах влади, запровадив санкції та чинить нові провокації. Останні уже призвели до дефіциту низки товарів у самій РФ - наприклад, до курйозної нестачі турецької тканини для пошиття футболок з антитурецькими гаслами.

  Попередній матеріал
  Гецадзе: Мінюст не буде реєструвати бізнес і нерухомість
  Наступний матеріал
  "Ви правду вважаєте екстремізмом? Мені вас шкода": Ходорковський відповів на звинувачення Генпрокуратури РФ
  Теги:
  Loading...