Аварія на Московському нафтопереробному заводі – роботу обіцяють відновити за 2 тижні

  ЗМІ непокояться, що аварія на заводі може призвести до дефіциту палива чи стрибка цін.

  На Московському нафтопереробному заводі "Газпром нафти" в кінці минулого тижня сталася аварія, через яку зупинена одна з установок, передає "Коммерсант". Простій може призвести до зниження випуску палива, хоча компанія і запевняєу протилежному. На думку експертів, серйозних проблем на ринку не буде, якщо виробництво вдасться відновити протягом двох тижнів.

  За даними видання, у четвер на Московському НПЗ "Газпром нафти" трапилася аварія: в печі однієї з установок риформінгу стався хлопок, через що всю установку довелося зупинити. Така ж інформація наводиться і в огляді ринку нафтопродуктів агенції "Аналітика товарних ринків". За його даними, в печі скупчився газ і стався хлопок. У підсумку з п'яти печей установки риформінгу тепер можуть працювати лише чотири. У московському МНС інцидент начебто не знають.

  У прес-службі Московського НПЗ "Коммерсанту" заявили, що "25 червня о 23:15 установка ЛЧ-35 / 11-1000 зупинена відповідно до технологічних процедурами через виявлену несправність". У компанії запевняють, що на випуск нафтопродуктів зупинка не вплине і "найближчим часом установка буде запущена". Риформінг застосовується для виготовлення високоякісного бензину. На Московському НПЗ дві таких установки: велика – потужністю 1 млн тонн (саме на ній проблеми) і мала – приблизно на 300 тис. тонн на рік. За даними джерел "Коммерсанта", спочатку компанія намагалася відновити виробництво в п'ятницю, але тепер обіцяє зробити це до 10 липня. Наразі неможливо сказати, наскільки це реально. Журналісти зазначають: аварії на НПЗ можуть призводити до стрибків цін на роздрібному ринку палива.

  Попередній матеріал
  В Афганістані таліби вбили 11 військових - ЗМІ
  Наступний матеріал
  На Сумщині відбувся фестиваль історичної реконструкції "Стара фортеця"