спека 5.ua

Аномальна спека у Європі б'є рекорди

Спека у Європі паралізує рух водного транспорту і залишає людей без світла через перебої в електромережах.

Палюче сонце дошкуляє румунам, німцям і полякам. Рівень води в річках падає до критичного рівня. Як наслідок, гідроелектростанції працюють не на повну силу. Трапляються перебої в електропостачанні, як приміром у Польщі. Страждають транспортна і туристична галузі. Судна не виходять у рейси.

Німеччину вже вдруге за літо накрила спекотна хвиля. Температура зашкалює за 40 градусів за Цельсієм. Рівень води в Ельбі впав до критичної позначки.

"Рівень води впав на 51 см. Ми змушені скасовувати екскурсії. Врятувати туристичний сезон вже мабуть не вдасться. На кінець серпня прогнози невтішні. Довелося навіть відмовитися від параду пароплавів", - зазначив представник пароплавної компанії Роберт Рауш.

Не краща ситуація зараз у Румунії. На Дунаї обмежили судноплавство. Через загрозу сісти на мілину сотні кораблів стоять у портах. Рівень води у два метри не дозволяє компаніям випускати у рейси ані вантажні судна, ані екскурсійні.

Критична ситуація й у Польщі. Минулий тиждень трималася тридцятиградусна спека. З понеділка позначка термометра подекуди сягає 39 градусів за Цельсієм. Річки пересихають. Деякі райони потерпають від нестачі питної води. Навантаження не витримують електромережі. У Польщі уряду довелося обмежити електропостачання по всій країні. Передусім це стосується підприємств та заводів.

"Під часткові обмеження потрапили близько 1600 компаній. Але ми сподіваємося, що це не спричинить негативного впливу на їх роботу та виробництво", - зазначила прем'єр Польщі Ева Копач.

Обмеження щодо постачання електроенергії триватимуть до кінця місяця. Лікарні, аеропорти і військові об'єкти будуть забезпечувати світлом у звичному режимі.

Ганна Ільїних, "5 канал".

Нагадаємо, уряд Польщі у зв'язку з аномальною спекою і загрозою перевантаження енергосистеми у вівторок прийняв рішення про обмеження постачання електроенергії та її споживання до кінця місяця по всій країні.

Попередній матеріал
СБУ викрила схему розкрадання держкоштів на суму понад 40 млн грн
Наступний матеріал
У Київській області очікуються грози і зливи - ДСНС
Теги:
Loading...