фото uapress.info

51 компанія з 20 країн світу постачає ІД компоненти для вибухівки – доповідь

  Те, що в розпорядженні ІД компоненти опиняються лише через місяць після їх постачання в регіон, свідчить про нестачу контролю з боку урядів країн регіону і самих компаній

  Понад 50 компаній у 20 країнах світу залучені до каналів постачання компонентів, які терористичне угрупування "Ісламська держава" (ІД) використовує для виготовлення вибухових пристроїв. Про це йдеться в доповіді базованої в Лондоні недержавної організації Conflict Armament Research (CAR), яку оприлюднили в четвер, 25 лютого, передає Deutsche Welle.

  Експерти CAR класифікують 20 країн і 51 компанію за трьома категоріями: виробник, посередник і "заявлений споживач". Серед виробників компонентів для вибухівки – компанії з Бразилії, Румунії, Китаю, Туреччини, Бельгії, Нідерландів, Ірану, Індії, Австрії, Чехії, Японії, США, Швейцарії та Фінляндії.

  Посередницьку роль у логістичному ланцюжку виконують фірми з Туреччини, Росії, ОАЕ, Іраку, Лівану, Китаю та Індії. Офіційним кінцевим споживачем деяких компонентів вказано Ірак. У доповіді відзначається, що лідером за кількістю компаній, що беруть участь в постачанні ІД компонентами для вибухівок, є Туреччина (13 фірм).

  "Можливо, найбільш важливим висновком доповіді є те, з якою швидкістю ІД отримує компоненти для виготовлення вибухових пристроїв", – кажуть експерти CAR. За їхніми даними, у розпорядженні ІД компоненти опиняються "всього" через місяць після їх постачання тією чи іншою компанією в регіоні, що, на думку CAR, "свідчить про нестачу контролю з боку урядів країн регіону і самих компаній".

  Видання зазначає, що доповідь ґрунтується на дослідженні понад 700 компонентів, що ІД використовує для виготовлення вибухових пристроїв, яке група експертів CAR за дорученням Євросоюзу проводила з липня 2014 року по лютий 2016 року в Сирії та Іраку.

  Нагадаємо, українська розвідка 19 лютого повідомила про те, що Росія продовжує постачати важке озброєння та боєприпаси бойовикам

  Попередній матеріал
  У німецькому пиві знайшли пестицид
  Наступний матеріал
  Невідомі закидали російського опозиціонера тортами
  Loading...